RU

Як пережити ожеледь: поради медиків

12.12.2012, 12:03
Як пережити ожеледь: поради медиків - Фото
6d0fa03a1b8b62a0e1f1178b75de19c2.jpg
Для профілактики травм потрібно в будь-якому віці постійно займатися фізичними вправами, надягати взуття з рельєфною підошвою, відмовитися від каблуків і правильно харчуватися.

Як повідомляє прес-служба КМДА, фахівці Київського центру спортивної медицини рекомендують під час занять спортом руху в суглобах виконувати спокійно, по всіх напрямках, з максимальною амплітудою. Тоді несподіване падіння з перерозгинання тренованих суглобів, перерастяжением зв'язок і м'язів не приведе до важких травм.

Виходячи на вулицю, потрібно подбати про правильний вибір взуття - воно повинно бути з вираженим протектором, зручним, стійким, і досить міцно тримати ногу. Під час ожеледиці рекомендується відмовитися від високих підборів та занадто великої платформи.

Крім того, важливу роль відіграє харчування людини, яка повинна включати достатню кількість природних мінералів, вітамінів, поживних речовин для зміцнення кісток, хрящів і суглобів.

В "слизькі" дні краще зовсім відмовитися від алкоголю. Медики застерігають: вживання слабоалкогольних напоїв - пива, солодких напоїв з додаванням алкоголю - серйозно порушує координацію рухів, уповільнює швидкість реакції, що нерідко призводить до травм.

Для дітей загальні профілактичні заходи полягають у підтримці фізичного розвитку, поліпшення умов побуту, правильної організації навчального процесу, систематичних заняттях гімнастикою, спрямованої на тренування м'язів спини, живота, гнучкість тіла.

Найчастіше, констатують лікарі, страждають люди похилого віку. Їм радять під час ожеледі без особливої ​​потреби не виходити з дому, а якщо поїздки не уникнути - не поспішати. При виході з транспорту уважно дивитися, куди ступити. При ходьбі слизькими вулицями не тримати руки в кишенях, а в разі падіння необхідно згрупуватися.

У Департаменті охорони здоров'я інформують, що 11 грудня за медичною допомогою звернулися 509 осіб, з них 409 дорослих та 100 дітей. Госпіталізовано 28 дорослих. Також зафіксовано чотири випадки травм внаслідок падіння бурульок і один випадок обмороження.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини