RU

Всеукраїнський проєкт "Бути поруч": як підтримати онкохворих та їхніх близьких p

30.12.2020, 19:10
Всеукраїнський проєкт

На правах спонсорства

В Україні живе близько 1,2 мільйона людей з онкологічними захворюваннями, і щороку ця цифра збільшується на 140 тисяч нових випадків. Фактично, кожен 40 українець живе з онкодіагнозом. Насправді, всупереч поширеній думці, кількість випадків виявлення онкології у нашій країні приблизно така сама, як у Європі, втім, результати лікування значно гірші, хоча за останні роки вчені зробили величезний крок уперед у сфері лікування більшості видів онкології.

Така ситуація пов’язана не з якістю лікування, а з тим, що у нашому суспільстві, на жаль, і досі панує велика кількість міфів і упередження, з якими доводиться стикатися тим, хто коли-небудь чув діагноз "рак".

Онкологічний діагноз – це удар і серйозний виклик для будь-якої людини, який як фізично, так і психологічно дуже важко сприйняти. Втім, рідні та близькі онкопацієнта переживають таку звістку не менш боляче, адже часто вони переймають на себе велику частину його проблем. Саме ці люди стають опорою для хворої людини та намагаються підтримати її у цей непростий час.

Для того, аби підвищити поінформованість людей, онкопацієнтів та їхніх родичів і близьких щодо різних аспектів проблеми онкології, сприяти покращенню ефективності терапії та якості життя людей з онкодіагнозом в Україні було запущено соціально-освітню кампанію "Бути поруч", створену за підтримки компанії "Нутриція" – провідного експерта у галузі виробництва спеціалізованого харчування у Європі. Презентація Проєкту відбулася під час Першого міжнародного форуму "Психоонкологія: від профілактики до реабілітації" у Всесвітній день психічного здоров’я 10 жовтня 2020 року.

Детальніше про Проєкт "Бути поруч" ви можете дізнатися за посиланням: http://butyporuch.com.ua/

На Всеукраїнській онлайн-платформі Проєкту зібрано багато корисної та достовірної інформації про різні аспекти хвороби та шляхи її лікування. Зокрема, там можна знайти відповіді від експертів-онкопсихологів на багато важливих питань: як сприйняти власний діагноз, яким чином підготуватися до терапії, як боротися з панічними атаками, тощо. До того ж можна познайомитися з реальними історіями людей (Cancer Survivors), яким вдалося перемогти рак.

Часто ми забуваємо, що ті, хто стає опорою для хворої людини, теж відчувають величезний стрес і можуть потребувати підтримки, це родичі, близькі та друзі. Саме для них на онлайн-платформі Проєкту міститься інформація, зокрема про те, як краще спілкуватися з онкопацієнтом, як пропонувати допомогу, тощо, а також корисна інформація про групи підтримки для родичів онкохворих: http://butyporuch.com.ua/for-those-who-are-near/.

Багато уваги Проєкт "Бути поруч" приділяє наданню актуальної інформації про проблему онкології та сучасні методи лікування, зокрема для того, аби боротися із таким явищем, як канцерофобія у суспільстві, яке, на жаль, і досі існує. На платформі міститься лише перевірена інформація від провідних лікарів-експертів Національного Інституту Раку, а також описані основні, пов’язані з раком, міфи.

Окремий розділ Проєкту присвячено питанню правильного та спеціалізованого харчування у період лікування (http://butyporuch.com.ua/about-nutrition/). Зокрема, там є поради, як організувати свій раціон, яким продуктам варто надати перевагу, а від яких, навпаки, відмовитися, і що робити, якщо за звичного харчування, наприклад, через втрату апетиту, не вдається підтримувати власну вагу і забезпечувати організм усіма поживними речовинами, які необхідні йому для боротьби з хворобою.

До того ж у вересні 2020 року у рамках Проєкту розпочалася серія безкоштовних освітніх вебінарів "Бути поруч" за участі фахівців онкопсихологів та лікарів. Такі вебінари можуть стати в нагоді не лише людям з онкодіагнозом, а й онкологам, які безпосередньо з ними працюють, адже на них обговорюються найпоширеніші питання, з  якими стикаються як онкопацієнти, так і їхні рідні, друзі та колеги. Дізнатись розклад і теми майбутніх вебінарів, а також зареєструватись на них можна на сторінці Проєкту у розділі "Події".

Важливо розуміти, що хоча шлях боротьби з онкологією тривалий і непростий, її можна подолати, якщо вчасно звернутися по медичну і, що не менш важливо, по психологічну допомогу, правильно організувати власний раціон, отримати повну та якісну інформацію про власне захворювання і шляхи його комплексного лікування.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини