RU

ВООЗ порадила вживати щодня не менше 4 грамів калію

05.04.2013, 15:55
ВООЗ порадила вживати щодня не менше 4 грамів калію - Фото
Багато калію міститься у фруктах і сушених грибах
Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) випустила директиви, що стосуються споживання в їжу калію. Згідно з рекомендаціями, норма для дорослого - більше 4 грамів цієї речовини в день. А збільшення споживання фруктів і часткова відмова від солі, як заявили дослідники, на 24% дозволять знизити тиск і, відповідно, ризик виникнення інсульту. Про це йдеться в статті в British Medical Journal (BMJ), передає ВВС.

BMJ посилається на результати звітів Всесвітньої продовольчої програми ООН, Імперського коледжу Лондона і Медичної школи університету Уорвіка, які проводили дослідження здоров'я 128 тисяч чоловік.

За підрахунками вчених, якщо внести 2-3 додаткові порції фруктів або овочів в денний раціон (таким чином збільшивши обсяг калію в раціоні на 3-4 грама в день), можна контролювати тиск і знизити ризик інсульту у дорослої людини на 24%. Низький рівень споживання солі ще більше підсилює позитивний ефект. Що важливо, калій не виробляє побічних ефектів на роботу нирок або рівень гормонів.

Вишукування, присвячене виключно ролі солі, показало: якщо знизити споживання солі на 50% строком на місяць і більше, тиск значно знизиться у людей з нормальними і підвищеними показниками. А знижений тиск, як відомо, знижує ризик виникнення інсульту.

До речі, одним з головних джерел солі в раціоні є хліб. ВООЗ не рекомендує споживати щодня більше 5 грамів солі (близько чайної ложки).

У 100 грамах кураги міститься майже 2 г калію, в 100 г квасолі - трохи більше 1 г, в 100 грамах гороху, чорносливу або родзинок, а також у склянці свіжовичавленого морквяного соку - близько 0,8 г калію. Трохи менше калію в мигдалі, фундуку, арахісі та насінні соняшнику. За 0,4-0,5 м. цього елементу містять 100 р. картоплі, волоських горіхів, білих грибів, підберезників та лисичок. У сушених грибах концентрація речовини збільшується в 10 разів. М'ясо і риба містить 0,15-0,3 г калію на 100 г продукту.

Нагадаємо, колишня норма споживання солі, відповідно до рекомендацій ВООЗ, становила 5 г в день, а за нормами споживання калію рекомендації в 2013 році випущено вперше.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини