RU

Вчені - у кроці від продовження людського життя

30.03.2012, 15:10
Вчені - у кроці від продовження людського життя - Фото
Інститут біомедичних досліджень Уайтхеда. Фото: Вікіпедія
Про властивості препарату рапаміцин продовжувати життя медицина знала й раніше, проте райдужні очікування лікарів затьмарювалися тим, що ліки провокують розвиток діабету. Тим не менш, його давали раковим хворим і пацієнтам, які пережили пересадку органів (для запобігання відторгнення нових тканин).

Дослідникам з Інституту біомедичних досліджень Уайтхеда (Кембриідж, штат Массачусетс) першим у світі вдалося видозмінити препарат, при цьому зберігши його ефективність і прибравши побічний ефект, повідомляє MedDaily з посиланням на New Scientist.

Експеримент показав: рапаміцин впливає на два важливих протеїни - MTORC1 і MTORC2. Завдяки впливу на MTORC1 досягається ефект продовження життя, а через вплив на MTORC2 виникає діабет.

Зараз вчені під керівництвом Девіда Сабатіні створюють різні модифікації рапаміцину, що працюють тільки в відношенні протеїну MTORC1.

У кращому випадку дослідники отримають і ідеальні ліки для сердечників і ракових хворих, і засіб для збільшення тривалості життя.

Нагадаємо, раніше експерти з Національного інституту вивчення старіння (Балтімор, штат Меріленд) довели, що дозоване голодування дозволяє вберегтися від низки небезпечних хвороб і навіть продовжити життя.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини