RU

Вчені пояснили видіння при клінічній смерті

13.08.2013, 16:12
Вчені пояснили видіння при клінічній смерті - Фото
Фото: kliniksmert.ru
Фахівці з неврології з Мічиганського університету (США) вважають, що наблизилися до розгадки феномену гіпер-реалістичних відчуттів і переживань, про які повідомляють люди, які пережили стан клінічної смерті. Йдеться, наприклад, про вихід за межі власного тіла або яскравому світлі в кінці тунелю, пише Медпортал.

У ході експериментів над щурами авторам вдалося зафіксувати сплеск незвичайної електричної активності головного мозку через миті після зупинки серця, аналогічної найбільш ясному стану свідомості у людей. Робота опублікована в журналі Proceedings of the National Academy of Sciences.

Вчені імплантували електроди в головний мозок дев'яти щурів для вимірювання його електричної активності. Потім щурів ввели в несвідомий стан і за допомогою ін'єкцією хлориду калію викликали зупинку серця. В інтервалі приблизно в 30 секунд між останнім серцебиттям і моментом, коли мозок повністю перестав продукувати електричні сигнали, був зафіксований сплеск коливань в низькочастотному гамма-діапазоні.

Попередні дослідження на людях показали, що гамма-ритм переважає при найбільш активному стані свідомості. Як з'ясувалося, у передсмертному стані гамма-коливання були синхронізовані у всіх відділах мозку щурів в навіть більшою мірою, ніж коли тварини сплять. Також було зафіксовано восьмикратне збільшення порівняно з нормою кількості так званих низхідних фронтів гамма-тета-і альфа-хвиль, асоційованих з чуттєвим сприйняттям і обробкою інформації.

Підводячи підсумки, дослідники припустили, що вмираючий мозок у свої останні секунди проявляє навіть більшу нейрофизиологическую активність, ніж у стані самого ясного свідомості.

Отримані результати надихають учених продовжувати дослідження електричної активності мозку в передсмертному стані - тепер на людях. Це можливо здійснити при операціях на головному мозку, що включають його охолодження і зниження кровопостачання. Під час таких процедур також бувають видіння, що дає можливість систематично вивчати даний феномен.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини