RU

Вчені назвали овоч, найкращий за співвідношенням ціна-користь

28.05.2013, 14:16
Вчені назвали овоч, найкращий за співвідношенням ціна-користь - Фото
becda055f9c3db8b347f443a0dac9a57.jpg
Серед найпоширеніших овочів картопля є найдешевшим повноцінним джерелом чотирьох ключових мікроелементів, необхідних людському організму. До такого висновку прийшли вчені з університету штату Вашингтон, провівши дослідження, що стосується співвідношення ціни і ступеня корисності овочів. Результати роботи опубліковані в журналі PLOS ONE.

Автори розбили 98 видів найбільш вживаних в їжу овочів на п'ять підгруп - темно-зелені, червоно-оранжеві, крохмалисті, бобові та інші. По кожній була проведена оцінка поживної цінності та вмісту мікроелементів, а потім, відповідно до їх рекомендованих денних норм споживання, було складено зведений "індекс цінової доступності", заснований на середніх загальнонаціональних цінах на продукти харчування в США в 2008 році.

Виявилося, що хоча темно-зелені овочі мають найвищий рівень вмісту корисних речовин, овочі з крохмалистої підгрупи, в першу чергу картопля, а також бобові, забезпечують найкраще співвідношення ціна-користь за чотирма основними типами мікроелементів - калієм, магнієм, клітковиною і вітаміном С. Наприклад, одна неочищена бульба картоплі середнього розміру (приблизно 150 грамів) містить більше калію, ніж банан, і забезпечує майже половину денної норми вітаміну С. При цьому в картоплі відсутні такі шкідливі субстанції, як жир, сіль або холестерин.

"Отримані результати дають можливість зорієнтуватися сім'ям, які прагнуть поєднати економію з правильним харчуванням, а також при розробці шкільних обідів - у всіх цих випадках не можна ігнорувати картоплю", - зазначив глава групи дослідників Адам Древновскі.

Джерело
: Медпортал
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини