RU

Ватно-марлева війна: суд дозволив заборонені держслужбою бинти

26.04.2013, 15:05
Ватно-марлева війна: суд дозволив заборонені держслужбою бинти - Фото
Фото: asb-2.ru
Черкаський окружний адміністративний суд частково призупинив дію наказу Державної служби України з лікарських засобів, яким було припинено дію реєстраційних свідоцтв на ватно-марлеві вироби ряду компаній-виробників. Суд призупинив дію заборони на продукцію ТОВ УКРВАТА - саме ця компанія, за інформацією Держслужби, в числі інших виробляла потенційно небезпечну продукцію і, крім того, відмовилася пропускати на виробництво перевіряючих інспекторів.

Як відомо, 8 квітня Держслужба зупинила дію реєстраційних свідоцтв на медичні вироби семи виробників через невідповідність їхньої продукції матеріалам реєстраційного досьє. Повідомлялося, що в бинтах і пов'язках ряду фірм виявлена ​​віскоза. У процесі виробництва вона вибілюється хлорними реагентами, в результаті утворюється діоксин. Волокна з діоксином легко відділяються від ватно-марлевих виробів і залишаються на поверхні ран, приводячи до запальних процесів, імунологічним і ендокринним змінам в організмі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в Союзі споживачів медичних послуг, лікарських засобів і виробів медичного призначення, зараз Черкаський суд ухвалив рішення за позовом ТОВ УКРВАТА, яке "фактично знімає заборону на реалізацію ватно-марлевих виробів вироблених компанією УКРВАТА".

"Те, що контролюючі органи виявили невідповідність нормам у складі ватно-марлевою продукції різних виробників, може свідчити про те, що виробники навмисне йшли на обман споживачів, приховуючи реальний склад перев'язувальних засобів, що дуже турбує. Більше того, нас насторожує відмова підприємства УКРВАТА показати інспекторам умови виробництва цієї продукції..." - прокоментував ситуацію голова правління Союзу Владислав Онищенко.

Він додав, що якість бинтів, які продаються в українських аптеках, залишає бажати кращого. "Впровадження" сучасних "стандартів на марлю, з якої виробляються бинти, серветки, відрізи, фактично відкрило кордони для ввезення в Україну низькопробної сировини. Ми часто отримуємо нарікання споживачів та лікарів на якість бинтів - практично неможливо розмотати бинт без зачіпок; доводиться відвертати зсілу по краю марлю; марля "лізе" і норовить зачепитися за будь-який виступ, а потрібно працювати швидко і чітко. Крім того, порушуються питання про недостатню гігроскопічність марлі (погано вбирає рідини) ", - додав він.

На сайті Держслужби з лікарських засобів повідомляється, що 8 квітня було зупинено дію реєстраційних свідоцтв на ватно-марлеві вироби компаній Shaoxing Zhengde Surgical Dressing (Китай), ТОВ Аріадна (Україна), ТОВ Торговий дім Кампус Коттон Клаб (Україна), Jiangsu Province Jianerkang Medical Dressing (Китай), Shaoxing Yongfeng Surgical Dressing Bleaching (Китай), Jiujiang HuaDa Medical Dressing (Китай), ТОВ УКРВАТА (Україна).

У заяві сказано, що рішення про заборону прийнято на підставі результатів випробування зразків виробів. "Випробування показали, що вся ця продукція в своєму складі містить хлопко-віскозну суміш, що суперечить умовам реєстрації медичних виробів, які повинні містити в своєму складі виключно бавовна. Керівництво однієї з компаній-виробників - ТОВ УКРВАТА.... свідомо порушило чинне законодавство , не допустивши перевіряючих на виробництво", - йдеться в заяві.

"У процесі виробництва віскоза вибілюється хлорними реагентами, в результаті чого утворюється токсична і канцерогенна речовина діоксин, а вироби можуть містити хлор. Внаслідок підвищеної гігроскопічності волокна віскози, що містять діоксин, легко відокремлюються від виробу і залишаються на поверхні рани, що створює сприятливе середовище для розмноження бактерій і, як наслідок, може призвести до запальних процесів. Діоксин накопичується в жирових тканинах людини протягом десятиліть і при досягненні критичної концентрації може викликати в організмі синдром токсичного шоку, імунологічні та ендокринні зміни в організмі, а також алергію", - зазначили в Держслужбі з лікарських засобів.

"При реєстрації медичних виробів заявниками (мова про сім вищевказаних виробників, - ред.) були подані документи, що засвідчують, що вата і марля містить виключно бавовну. Однак, за результатами досліджень встановлено, що медичні вироби містять у своєму складі також віскозні волокна ... Споживач має право знати склад продукції і свідомо робити вибір між виробами з бавовни та виробами, що містять домішки віскози", - резюмували в Держслужбі.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини