RU

В Україні запровадять обов'язкові щеплення від папіломавірусу

25.04.2013, 12:05
В Україні запровадять обов'язкові щеплення від папіломавірусу - Фото
395aab0fd36aad2e480e51ccdb7a7837.jpg
Перелік обов'язкових щеплень буде поповнений вакцинацією проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), що викликає онкозахворювання. Про це заявила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова в середу на лекції в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, повідомляє прес-служба МОЗ.

"Щодня в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки. Останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папіломавірус людини. Це стовідсотково доведені дані", - сказала чиновниця.

За словами Богатирьової, країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкові щеплення проти папіломавірусу, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку. Тому, підкреслила міністр, в Україні в календар щеплень також додадуть вакцину проти ВПЛ.

Голова МОЗ додала, що навіть у разі браку бюджетних коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу медикам необхідно буде все одно роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити самостійно - щоб уникнути ризику онкозахворювання.

Міністр впевнена, що громадськість позитивно сприйме рекомендації медиків. "Людина буде мати можливість зробити кваліфікований вибір, якщо вона володіє інформацією. Тому в цьому випадку відповідь така: в календар щеплення ми внесемо цю позицію", - сказала Раїса Богатирьова.

Коли в Україні планується ввести обов'язкові щеплення від ВПЛ, і які вікові групи планується щепити, у прес-службі МОЗ сказати не змогли.

ВПЛ - одна з найпоширеніших хвороб, що передаються статевим шляхом. Він також передається при контакті з інфікованою шкірою або слизовими оболонками. До групи ризику інфікування ВПЛ світова медицина відносить всіх людей, які живуть статевим життям. Відомо більше 100 видів папіломавірусу людини. З них понад 40 можуть викликати ураження аногенітального тракту чоловіків і жінок і поява гострокінцевих кондилом (наростів). Деякі з штамів вірусу практично нешкідливі, але більшість його видів володіє онкогенними властивостями і викликає доброякісні або злоякісні пухлини.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини