В Україні запровадять обов'язкові щеплення від папіломавірусу

25.04.2013, 12:05
В Україні запровадять обов'язкові щеплення від папіломавірусу - Фото
395aab0fd36aad2e480e51ccdb7a7837.jpg

Вірус папіломи людини передається статевим шляхом. Більшість його штамів призводять до онкозахворювань

Перелік обов'язкових щеплень буде поповнений вакцинацією проти вірусу папіломи людини (ВПЛ), що викликає онкозахворювання. Про це заявила міністр охорони здоров'я України Раїса Богатирьова в середу на лекції в Національній медичній академії післядипломної освіти імені П.Л.Шупика, повідомляє прес-служба МОЗ.

"Щодня в Україні помирає шість жінок від раку шийки матки. Останні дослідження вчених свідчать про те, що захворювання викликає папіломавірус людини. Це стовідсотково доведені дані", - сказала чиновниця.

За словами Богатирьової, країни, які в програмах імунопрофілактики звернули увагу на обов'язкові щеплення проти папіломавірусу, знизили рівень захворюваності на рак шийки матки у жінок молодого віку. Тому, підкреслила міністр, в Україні в календар щеплень також додадуть вакцину проти ВПЛ.

Голова МОЗ додала, що навіть у разі браку бюджетних коштів на забезпечення стовідсоткової вакцинації проти папіломавірусу медикам необхідно буде все одно роз'яснювати людям, що таку вакцину можна купити самостійно - щоб уникнути ризику онкозахворювання.

Міністр впевнена, що громадськість позитивно сприйме рекомендації медиків. "Людина буде мати можливість зробити кваліфікований вибір, якщо вона володіє інформацією. Тому в цьому випадку відповідь така: в календар щеплення ми внесемо цю позицію", - сказала Раїса Богатирьова.

Коли в Україні планується ввести обов'язкові щеплення від ВПЛ, і які вікові групи планується щепити, у прес-службі МОЗ сказати не змогли.

ВПЛ - одна з найпоширеніших хвороб, що передаються статевим шляхом. Він також передається при контакті з інфікованою шкірою або слизовими оболонками. До групи ризику інфікування ВПЛ світова медицина відносить всіх людей, які живуть статевим життям. Відомо більше 100 видів папіломавірусу людини. З них понад 40 можуть викликати ураження аногенітального тракту чоловіків і жінок і поява гострокінцевих кондилом (наростів). Деякі з штамів вірусу практично нешкідливі, але більшість його видів володіє онкогенними властивостями і викликає доброякісні або злоякісні пухлини.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

"Царь Кернес". Как хорошо ты знаешь, что происходит в Харькове? Тест LIGA.net с призами