RU

В Україні хочуть скоротити 4000 військових медиків

14.03.2013, 11:25
В Україні хочуть скоротити 4000 військових медиків - Фото
7d4e7b63749d79a84fbaab2d2bbb66c8.jpg

Чотири тисячі військових медиків з чотирьох госпіталів повинні скоротити, відправивши у запас, за чотири роки через реформування української армії. Як передає ТСН, в Міноборони вважають, що шпиталі занадто дорогі, і військовому бюджету їх утримувати важко. Лікарі кажуть, що скорочення персоналу вплине на здоров'я військових.

Наприкінці лютого у Вінницю долетіли чутки, що півтори сотні працівників центру повинні піти геть. Обурення вивело місцевих військових пенсіонерів на мітинг. Вони вимагали не допустити передачі їх в руки цивільної медицини, де вже не залишилося безкоштовної зеленки і бинта.

Чиновники побоюються бунту, але наполягають на своєму. "По військово-медичному центру Вінниці до кінця 2017 року ця оптимізація може скласти 12% від загальної чисельності", - заявив т.в.о. директора військово-медичного департаменту Міноборони України Ігор Данильчук.

У цілому за чотири роки в запас повинні відправити до чотирьох тисяч військових медиків і ліквідувати їх нинішні заклади. Поки йдеться про чотири госпіталі в різних областях. "Деякі з цих госпіталів будуть трансформовані і реформовані в поліклініки, деякі - з денним стаціонаром", - розповідає Данильчук.

Закон забороняє Міністерству оборони продавати або відчужувати і госпіталі, і санаторії. Але вище командування заспокоює військових тим, що реформа торкнеться тільки найгірших, непотрібних закладів. "Тут немає радикального рішення вирубати і забрати ті госпіталі, які цікаві. Реформи, на жаль, не проходять безболісно", - зазначив заступник міністра оборони Артур Бабенко.

Реформування медичного департаменту Міністерства оборони, дійсно, навряд чи пройде безболісно. Тільки перша інформація про скорочення лікарів викликала хвилю протестів, а військових на пенсії сьогодні стільки, що вистачило б на дві армії. Всі вони мають право на лікування у відомчих установах, а зміни сприймають як наступ на свої права.

Нагадаємо, на початку березня в Міністерстві оборони пообіцяли в майбутньому забезпечити житлом і виплатити грошову компенсацію військовослужбовцям, звільненим у зв'язку з реформуванням Збройних сил України. Концепція реформування армії до 2017 року передбачає скорочення штату ЗСУ до 115 тис. чоловік. На сьогодні він становить 184 тис. військовослужбовців. У цьому році відбудеться останній призов на строкову службу - армія переходить на комплектування виключно за контрактом.

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини