В Одесі заборонено купатися: у морській воді кишкова паличка

В Одесі заборонено купатися: у морській воді кишкова паличка - Фото
4f085ad6792a7f1b476c45a3c59bc9e5.jpg
02.08.2012, 16:40

Купання заборонено на чотирьох найпопулярніших пляжах курортного міста

За останній тиждень на пляжах Одеси фахівці міської санепідемстанції дослідили 35 проб морської води. У зв'язку з невідповідністю нормативним показникам з 1 серпня тимчасово заборонено морське водокористування на пляжах "Отрада", "Чайка" (10-а ст. Фонтану), "Курортний" (13-а ст. Фонтану) та "Золотий Берег" (16 - а ст. Фонтану), повідомляє прес-служба міськради.

Після отримання нормативних результатів бактеріологічного дослідження проб морської води купання на цих пляжах буде дозволено.

За даними газети Сегодня в пробах морської води знайдена кишкова паличка. В Одеській СЕС нагадують, що основними факторами передачі збудників кишкових інфекцій є: страви, приготовані в домашніх умовах, з порушенням технології і умов приготування і зберігання; молочні продукти, куплені в місцях стихійної торгівлі; фрукти та овочі, погано помиті перед вживанням в їжу.

З метою профілактики інфекцій лікарі рекомендують дотримуватися правил особистої гігієни, в обов'язковому порядку кип'ятити молоко, куплене на ринках, а сир і сметану вживати тільки після термічної обробки,
дотримуватися умов зберігання їжі, для приготування дитячого харчування вживати лише кип'ячену воду.

Нагадаємо, раніше санепідемстанція Києва заборонила до осені купатися на всіх київських пляжах. Причина заборони-виявлення у воді кишкової палички і гниючих від спеки водоростей і риби. При допустимому вмісті в водоймі 5 тис. паличок на літр води у столичних водах сконцентровано від 25 до 32 тис. паличок.
Експерти кажуть, що для поліпшення ситуації необхідно, щоб температура повітря знизилася до 22 градусів Цельсія і протрималася на цьому рівні хоча б кілька тижнів.