RU

ВІЛ-позитивні українські діти повинні жити на 170 грн. на місяць

27.12.2012, 16:08
ВІЛ-позитивні українські діти повинні жити на 170 грн. на місяць - Фото
Фото: kinderlibrary.wordpress.com
В Україні приблизно 3000 дітей з ВІЛ-позитивним статусом, які потребують щоденної медичної та соціальної підтримки, отримують від держави допомогу в розмірі 170 гривень на місяць. Про це заявила один з директорів Міжнародного альянсу з ВІЛ/СНІД в Україні Ганна Довбах журналістам в Національній дитячій спеціалізованій лікарні Охматдит.

"Цих грошей не вистачить навіть на їжу, не кажучи вже про одяг і взуття. Бездіяльність в даному випадку рівносильно смертному вироку. Вплинути на ситуацію може тільки увага державиі бізнесу до проблеми ВІЛ/СНІД ", - зазначила Довбах.

За даними Об'єднаної програми ООН з ВІЛ / СНІДу (ЮНЕЙДС), наша держава посідає п'яте місце в світі за темпами поширення даного захворювання. Офіційно в Україні зареєстровано 120 тис. ВІЛ-позитивних, але захворювання досі не стало національним пріоритетом, скаржаться медики.

Зараз антиретровірусні препарати, що дозволяють людям, які живуть з ВІЛ, виживати, отримують не більше 30% від нужденних. Запит Міністерства охорони здоров'я на бюджетне фінансування програми з ВІЛ/СНІДу держава задовольнило лише на третину, зазначають представники альянсу.

"Найближчим часом необхідно зосередити увагу лікарів на ранній клінічній діагностиці ВІЛ-інфекції у дітей, диспансерному обліку хворих і забезпеченні антиретровірусною терапією. На першому році життя - це практично єдиний шанс зберегти життя маленьким пацієнтам ... Поки держава зволікає, ми закликаємо представників бізнесу надати підтримку тим, хто найбільш цього потребує - дітям з ВІЛ-інфекцією", - закликає Довбах.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини