RU

Українські жінки повинні народжувати по троє дітей, - МОЗ

15.03.2012, 14:38
Українські жінки повинні народжувати по троє дітей, - МОЗ - Фото
Фото: EPA
В Україні настала серйозна демографічна криза, і основна задача держави - переконувати тих українців, які народили першу дитину, народжувати другу й третю. Про це заявив фахівець з акушерства і гінекології Міністерства охорони здоров'я В'ячеслав Камінський.

Держава та лікарі повинні допомагати сім'ям, які не мають дітей (більше мільйона сімей), повідомив Камінський в ефірі телеканалу Tonis. З боку влади, впевнений Камінський, повинні пропонуватися соціальні програми, в тому числі, щодо підтримки багатодітних сімей. Лікарі зобов'язані забезпечувати безпечне акушерство й пологи, формувати у населення позитивне ставлення до вагітності.

"Парадокс відносного збільшення народжуваності полягає в тому, що народжують діти, які народилися в 80-х роках минулого століття, коли рівень народжуваності в Україні в складі Радянського Союзу був досить високий. Ми зараз впритул підійшли до того етапу, коли повинні були народити діти, народжені в 90-х роках. А от як раз в 90-і роки був сильний провал, і показники народжуваності в Україні були дуже низькими, навіть в півтора рази нижче, ніж зараз", - підкреслив представник МОЗ.

Фахівець відзначив впроваджуваний зараз національний проект "Нове життя", метою якого є забезпечення майбутнім батькам доступної та якісної медичної допомоги  відкриття в країні 27 перинатальних центрів.

Нагадаємо, останнім часом перинатальні технології активно почали розвивати в таких областях, як Дніпропетровська, Донецька, Сумська. Пологові заклади ряду регіонів мають статус "лікарень, доброзичливих до дитини", а при діагностичних центрах створюються школи, що готують з майбутніх тат зразкових глав сімейств.


Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини