RU

Українки обстежуються на ризик раку грудей за прикладом Джолі

17.05.2013, 11:04
Українки  обстежуються на ризик раку грудей за прикладом Джолі - Фото
6cdf8a31d7c587a050536ecb102fe527.jpg
Звістка про операції Анджеліни Джолі змусила українок масово звертатися до лікарів. Як пишутьvesti.ua, в лабораторіях від дзвінків розриваються телефони - жінки хочуть перевіритися на активність генів BRCA1 або BRCA2. Саме ці гени впливають на розвиток онкозахворювань.

"Зараз нам телефонують по 50 жінок у день і цікавляться можливістю зробити аналіз, як у Джолі, такого ще не було. У медицині це називається - перевірка на активність генів BRCA1 або BRCA2", - розповіли в одній з мережевих лабораторій.

Помітили тенденцію і в приватних клініках. Як відомо, в ряді приватних і бюджетних медустанов зараз проходить тиждень меланоми - безкоштовної перевірки родимок. Онкологи скаржаться, що пацієнти, прийшовши з родимкою, вимагають зробити і "голлівудський аналіз". "Вже звернулися 20 клієнток, запитували про "погані" гени, - підтверджує менеджер приватної онкоклініки Андрій Березовський. - Подібна діагностика в нашій країні проводиться більше десяти років, але раніше цим ніхто не цікавився. Її призначають при поганій спадковості".

У приватних онкоклінаках (лабораторіях) перевірити активність генів BRCA1 або BRCA2 коштує від 630 до 2670 грн. Деякі з клінік відправляють аналізи за кордон, а такому випадку ціна буде стартувати від 3 тис. грн.

Українські медики схвалюють рішення Джолі на операцію. "При спадковості актриси і позитивних генах BRCA1 або BRCA2 рішення видалити молочні залози розумне - це знизить ймовірність захворіти на рак, - каже головний онкохірург МОЗ України Іван Смоланка. З ним згоден і онколог-мамолог з 20-річним стажем Андрій Бабік:" BRCA1-дуже небезпечний ген. Якщо його виявили, а жінка вже не планує годувати грудьми, то краще зважитися на операцію. Джолі приблизно на 80% зменшила ризик виникнення раку у себе. Ще сильніше знизить таку ймовірність видалення і яєчників - така операція виправдана після видалення грудей", - зазначив медик.

У той же час Бабік вважає, що не треба всім жінкам кидатися шукати у себе нещасливий ген. "Для цього повинні бути певні показання, - говорить він. У групі ризику насамперед ті, у кого родичі хворіли або померли від раку. Вони повинні бути більш уважними до свого здоров'я, ніж всі інші. Але я захоплююся вчинком Джолі, вона молодець, тому що привернула увагу громадськості до цієї проблеми".

Олександр Клюсов, головлікар Київського онкоцентру говорить, що за останні п'ять років вісім жінок в Україні зробили таку ж операцію, як Джолі. "Всі вони відправляли аналізи за кордон, але у всіх були й інші фактори ризику, крім самої наявності гена, наприклад, рак у родичів", - попередив Клюсов.

Нагадаємо, днями Анджеліна Джолі оголосила, що в лютому перенесла подвійну мастектомію, операцію з видалення молочних залоз, щоб знизити ймовірність розвитку раку грудей, яку до операції лікарі оцінювали в 87%. Джолі вставили грудні імпланти. У результаті всіх хірургічних процедур, які проводилися протягом трьох місяців, ризик захворювання на рак грудей знизився до 5%. За інформацією західної преси, вона вже зважилася і на видалення яєчників. Оваріектомія здатна знизити ризик розвитку раку яєчників на 80-90%. Зараз лікарі оцінюють вірогідність розвитку у Джолі раку яєчників у 50%.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини