RU

Україні передрікають дві епідемії

23.08.2012, 09:28
Україні передрікають дві епідемії - Фото
5e9db55b1022f0e7c695c32f89dbeb64.jpg

Восени імунологи пророкують другу хвилю епідемії кору (перша прокотилася навесні по Західній Україні), а взимку - епідемію грипу. Про це пише газета Сегодня.

Зараз ситуація і з кором, і з грипом стабільна: влітку епідемій зазвичай не буває в першу чергу тому, що основна група ризику - школярі та студенти - роз'їжджаються на канікули. Але навчальний рік скоро почнеться, і хворіти, відповідно, будуть більше.

За даними МОЗ, з початку року на кір в Україні перехворіли понад 11 тис. чоловік. "Підйом захворюваності на кір відбувається циклічно: раз на 5 років, і зараз ми його спостерігаємо і в Україні, і в Європі. У них в 29-ти країнах за півроку зафіксовано 10,5 тис. випадків. Це менше, ніж у нас, тому що в Європі набагато вище охоплення вакцинацією населення. Хоча в Україні воно теж зростає", - сказали в прес-службі СЕС України, додавши, що до кінця року на кір перехворіють, за їхніми прогнозами, 15-18 тис. українців.

Всі регіони країни отримали вакцини в достатній кількості, але проблеми спостерігаються в столиці: бажаючих зробити щеплення дуже багато, тому вакцини не встигають завозити.

В осінньо-зимовий період, як і завжди, очікується збільшення кількості випадків захворювання на грип, а пік епідемії прогнозують в січні-лютому 2013 року. У цьому році домінуючим штамом буде підтип H3N2 (вважається варіантом "свинячого грипу", що мутував), хворітимуть і вірусом H1N1 (власне "свинячий грип"). У МОЗ запевняють, що вакцини проти грипу ось-ось з'являться в поліклініках.

Що стосується профілактики від грипу, українцям радять, крім щеплень, регулярно мити руки і вести здоровий спосіб життя.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини