RU

У суботу українців запрошують на експрес-діагностику гепатиту

26.07.2012, 17:35
У суботу українців запрошують на експрес-діагностику гепатиту - Фото
У Києві акція пройде біля пам'ятника Сагайдачному
28 липня, у Всесвітній день боротьби з вірусними гепатитами, в усіх регіонах країни відбудеться всеукраїнська інформаційно-профілактична акція "Вимагаємо лікування!". Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ організатори кампанії, в ході акції всі охочі зможуть безкоштовно пройти експрес-тестування на гепатит С, отримати практичні рекомендації з профілактики захворювання, дізнатися більше про лікування вірусних гепатитів.

У Києві акція пройде в сквері біля пам'ятника Петру Сагайдачному (Контрактова площа) з 15:00 до 18:00. Там же буде працювати "Жива бібліотека" людей, які живуть з гепатитом С; з ними можна буде поспілкуватися та поділитися досвідом. Всі бажаючі зможуть взяти участь у флеш-мобі, метою якого є встановлення рекорду Гіннеса по залученню уваги громадськості до світової епідемії вірусних гепатитів. Також можна буде підписатися під зверненням до прем'єр-міністра України з вимогою затвердити державну цільову соціальну програму з  боротьби з гепатитом і вжити заходів для зниження ціни на ліки.

За даними міжнародного благодійного фонду Міжнародний Альянс з ВІЛ/ СНІД в Україні, більше двох мільйонів українців інфіковані гепатитом В або С, але не знають про це. Найчастіше зараження відбувається через нестерильні інструменти - стоматологічні, косметологічні та ін У 80% випадків хвороба розвивається безсимптомно. Практично непомітно вона переходить в хронічну стадію, що закінчується цирозом і раком печінки. Право на виробництво препаратів для лікування гепатиту є тільки у двох фармацевтичних компаній, тому, зважаючи на відсутність конкуренції на фармринку, зберігається висока вартість курсу лікування. В Україні вона перевищує $20 тис. дол.

За інформацією Всесвітньої організації охорони здоров'я, у світі приблизно 350 млн. людей інфіковані гепатитом В і приблизно 140 млн. - гепатитом С. Україна займає перше місце в Європі за темпами розповсюдження вірусних гепатитів.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини