RU

У США закликали Україну скасувати ліцензування імпортних ліків

31.01.2013, 17:33
У США закликали Україну скасувати ліцензування імпортних ліків - Фото
6ae618754db1d50947c02c9876ad6fea.jpg
Американська торгівельна палата закликала парламент України скасувати закон про ліцензування імпорту лікарських засобів, що вступає в дію з 1 березня 2013 року.

"Впровадження режиму ліцензування імпорту лікарських засобів за відсутності компетентного органу з ліцензування та проектів відповідних ліцензійних умов відставить українських пацієнтів без доступу до більшості імпортних ліків", - повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі українського представництва палати.

Запропонована МОЗ України концепція ліцензійних умов, яку винесли на громадське обговорення лише 14 січня, коли до вступу закону в силу залишалося всього півтора місяці, робить неможливим виконання даного закону в реальних умовах, зазначають у торговельній палаті.

"Будь-які умови ліцензування імпорту лікарських засобів, які не є автоматичними, не будуть відповідати європейській практиці і будуть порушувати правила Світової організації торгівлі і лише створять додаткові бар'єри для міжнародної торгівлі", - заявив почесний президент Американської торговельної палати в Україні Хорхе Зукоскі.

"Навіть після затвердження ліцензійних умов компаніям-імпортерам необхідно буде пройти процедуру ліцензуання, а таких заявників на отримання ліцензій буде не менше декількох сотень... а також виходячи з того, що в Україні на сьогодні зареєстровано лікарських засобів від більше ніж 1000 іноземних виробників" , - зазначила співкерівник комітету з питань охорони здоров'я Американської торговельної палати в Україні Оксана Васютинська.

Нагадаємо, з 1 березня набуває чинності закон про ліцензування імпорту ліків, у відповідності з яким медпрепарати можуть ввозитися в Україну лише за наявності ліцензії на імпорт, що видається імпортеру (виробнику або його представнику в Україні). Ввезення імпортних ліків стане можливим лише за наявності виданого держорганом сертифіката якості GMP.

Станом на осінь 2012 року в Державному реєстрі лікарських засобів був зареєтрований 3 тис. 721 лікарський препарат, в тому числі майже 10 тис. - імпортного походження.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини