RU

У США народилася перша у світі генетично протестована дитина

12.07.2013, 13:15
У США народилася перша у світі генетично протестована дитина - Фото
Фото: ЕРА
У США з'явилася на світ дитина "з пробірки", яка ще на стадії ембріона пройшла генетичне тестування. Це - перше успішне випробування технології передімплантаційного генетичного скринінгу NGS (next-generation sequencing), що дозволяє швидко і порівняно недорого виявляти у отриманих в результаті ЕКЗ (штучне запліднення) ембріонів різні аномалії, повідомляє портал sott.net.

Технологія скринінгу розроблена в Оксфордському університеті Великобританії і виявляє аномалії, які можуть призвести до викидня, дефектних генів або мутацій ДНК. Метод дозволяє оцінити ризик розвитку у майбутнього малюка серцево-судинних патологій, онкозахворювань тощо.

Повідомляється, що батьки дитини довгий час не могли зачати природним шляхом і тричі безуспішно намагалися зробити це з використанням методу внутрішньоматкової інсемінації, після чого їх включили до міжнародної програми клінічних випробувань NGS. Медики припускали, що ембріони цієї пари, отримувані як при природному заплідненні, так і в результаті ЕКЗ, мають хромосомні порушення, що не дозволяють їм імплантуватися в матку.

Через п'ять днів після проведення стандартної процедури ЕКЗ лікарі виділили з кожного з отриманих 13 ембріонів по декілька клітин. Клітини відправили в Оксфорд для генетичного скринінгу. Тестування показало, що нормальним хромосомним набором володіли тільки три ембріони.

Один з здорових ембріонів успішно імплантували в матку майбутньої матері. Через дев'ять місяців народився малюк Коннор.

Очікується, що за кілька місяців у світі з'явиться ще одна дитина, що пройшла генетичний скринінг. У разі успіху серії клінічних випробувань метод NGS в найближчі п'ять років стане обов'язковим медичним дослідженням, необхідним при ЕКЗ.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини