RU

У німецькому пиві знайдено миш'як

09.04.2013, 11:55
У німецькому пиві знайдено миш'як - Фото
05172bf2789ac088035ca099eb8559c1.jpg
Вчені з Мюнхенського технічного університету виявили в деяких сортах пива вітчизняного виробництва підвищену кількість миш'яку - в 2,4 рази більше, ніж допускається нормами Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Знайшли і джерело появи миш'яку в пиві.

Відповідну  доповідь було зроблено в минулу неділю на зустрічі Американського хімічного товариства в Нью-Орлеані.

В рамках моніторингу якості пива німецькі вчені відібрали 140 зразків виробленого в їхній країні пива. Напій вивчали на предмет присутності важких металів, пестицидів, токсинів і інших забруднюючих речовин. У ряді зразків виявили підвищену кількість миш'яку - 24 мікрограма на літр. Гранично допустима концентрація миш'яку у воді, відповідно до рекомендацій ВООЗ, становить 10 мікрограмів на літр.

"Це було для нас загадкою... На наявність миш'яку ми перевірили все, включаючи солод і хміль, що використовується в пивоварінні", - пояснив керівник дослідження Мехмет Колхан. У результаті вчені з'ясували, що надмірна кількість миш'яку в напої з'являється через кизельгура (діятимуть), широко використовуваного в пивоварінні для фільтрації. Кізельгур - осадова гірська порода, яка переважно складається із залишків діатомових водоростей. Він застосовується пивоварами для відділення дріжджів і солоду, в результаті фільтрації пиво стає кристально прозорим.

Гіпотеза вчених підтвердилася після аналізу зразків матеріалу - з'ясувалося, що деякі з них вивільняють миш'як.

Кінцеве кількість миш'яку в пиві, відзначають дослідники, через використання діатоміта зросла незначно, і люди,я кі вживають напій, не захворіють. "У цьому випадку навіть отруєння алкоголем набагато більш імовірно, ніж отруєння миш'яком", - вважає Колхан.

Однак дослідники визнали обов'язком попередити всіх виробників, що використовують кизельгур, і закликали їх бути обережніше. Щоб уникнути підвищеного вмісту миш'яку в продуктах, вчені попросили їх або замінити діатоміт на його аналог, або промивати гірську породу водою перед використанням.

Джерело: МедПортал
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини