RU

У Лондоні помер перший у світі носій коронавірусу

04.07.2013, 15:06
У Лондоні помер перший у світі носій коронавірусу - Фото
Новий коронавірус медики виявили вперше у 2012 році (фото - ЕРА)
49-річний громадянин Катару, у якого вперше у світі був виявлений новий смертельний коронавірус, помер 28 червня о лондонському госпіталі, повідомляє The Telegraph. Коронавірус MERS-CoV у чоловіка діагностували у вересні 2012 року після його поїздки до Саудівської Аравії.

Він був поміщений у відділення інтенсивної терапії госпіталю столиці Катару Дохи, проте вже 11 вересня хворого на спеціально обладнаному літаку доставили в одну з приватних лікарень Лондона. 22 вересня британський МОЗ офіційно поінформував Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) про виділення нової, досі не відомої різновиди коронавірусу, що викликає розвиток гострого респіраторного синдрому, що супроводжується нирковою недостатністю.

Згодом коронавірус отримав найменування MERS-CoV (коронавірус, що викликає близькосхідний респіраторний синдром (Middle Eastern Respiratory Syndrome)). Пацієнт був переведений в спеціалізований лондонський центр, де і помер незважаючи на всі зусилля з боку медперсоналу.

"Ми досі точно не знаємо, що саме вбило його, - заявив вірусолог Джон Байбл. - Вірус фактично перетворює ваші легені в желе, тому вторинна інфекція стає реальною загрозою".

Загиблий став третьою жертвою вірусу, померлої на території Великобританії.

За останніми даними, загальна кількість лабораторно підтверджених випадків інфікування MERS-CoV у світі становить 77, з них 43 смертельних.

ВООЗ назвала коронавірус головною глобальною загрозою людству і попередила всіх людей, які збираються в жовтні брати участь у хаджі до Мекки і Медіну, про небезпеку пандемії. Очікується, що паломників буде до трьох мільйонів чоловік.

Нагадаємо, коронавіруси відносяться до важких респіраторних вірусних захворювань з ураженням дихальних шляхів. Симптомами MERS-CoV є висока температура, задишка і прискорене дихання. Вірус вражає і дітей, і дорослих. Серед захворілих людей в два рази більше чоловіків, ніж жінок - причина цього вченим поки неясна. Більшість випадків зараження сталися в Саудівській Аравії. Вакцини від захворювання поки не існує, системи для діагностики вірусу є в кількох країнах. Смертельним вірус виявляється для тих, у кого є супутні захворювання - діабет і ожиріння. Коронавірус проник до Франції, Тунісу, Німеччину, ОАЕ. Українські вчені не виключають, що він є і в нашій країні. Шанси на одужання у людини без супутніх захворювань, що заразився вірусом, складають, на думку фахівців, дві третини.

Новий коронавірус: що про нього відомо українським вченим
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини