RU

Травматологи б’ють на сполох: у дітей прогресують наслідки гіподинамії p

23.06.2020, 09:00
Травматологи б’ють на сполох: у дітей прогресують наслідки гіподинамії - Фото

На правах спонсорства

Цього року в Україні підтверджується міжнародна статистика по захворюванням опорно-рухового апарату у дітей. У кожної другої дитини виявляються явні порушення — стверджують спеціалісти Інституту вертебрології та реабілітації. Як говорять лікарі IVR, такі жахливі статистичні дані є наслідком гіподинамії. Чи є рішення проблеми, теж розповіли.

Чому так страшна гіподинамія

Гіподинамію рідко сприймають як хворобу, тому не приділяють їй необхідної уваги. Зазвичай до лікаря звертаються вже тоді, коли виникають інші захворювання та проблеми. Тож гіподинамія страшна тим, що майже непомітно призводить до порушень багатьох функцій організму: кровообігу, дихання, опорно-рухового апарату.

Для нормального розвитку дошкільнят рухова активність має становити приблизно 50 % від усього часу бадьорості. А за результатами дослідження вона рідко доходить навіть до показника 28 %. Як наслідок, в Україні 80 % підлітків із недостатньою руховою активністю мають вади здоров’я.

Наслідки гіподинамії у дітей

Першими від гіподинамії страждають м’язи. Статичне положення тіла збільшує навантаження на окремі групи м’язів, що спричиняє їх перевтомлення. Знижується сила та працездатність мускулатури, порушується постава, координація рухів. Все це призводить до серйозних проблем зі здоров’ям:

  • погіршення роботи серцевих м’язів та кровоносних судин;
  • порушення обміну речовин, надмірна вага;
  • ендокринні хвороби;
  • порушення роботи майже всіх внутрішніх органів.

Серед найчастіших проблем опорно-рухового апарату у сучасних дітей травматологи називають  порушення постави. Проте це не лише естетична вада. Порушення постави негативно впливає на розвиток всього організму, призводить до серйозних захворювань хребта. Як наслідок, травматологи діагностують слабкий м’язовий корсет спини та кінцівок, що стає причиною різноманітних травм та судом м’язів. Такі діти дуже часто отримують переломи навіть від незначного падіння під час бігу.

Гіподинамія також негативно впливає на роботу головного мозку: у дітей з’являється безсоння, роздратованість, швидка втомлюваність. Надмірне напруження у шийному відділі, яке виникає внаслідок надмірного сидіння та зміни положення хребта, викликає головні болі, порушення кровообігу.

Профілактика та методи боротьби з дитячою гіподинамією

Діти та підлітки віком від 5 до 17 років мають приділяти фізичній активності високої інтенсивності не менше 60 хвилин на день: біг, плавання. Тому основним методом профілактики гіподинамії є збільшення рухової активності. Поступово потрібно вводити щоденні активні ігри на свіжому повітрі, піші прогулянки. Тричі на тиждень важливо практикувати спеціальні рухи та вправи, спрямовані на розвиток скелетної мускулатури. До них лікарі відносять активні ігри з м’ячем, перетягування канату, повзання на колінах, біг, їзду на велосипеді.

Якщо вже прослідковуються якісь негативні наслідки або є явні вади та захворювання, потрібно звернутися до лікаря, проконсультуватися з вертебрологом. Можливо, знадобляться додаткові фізіотерапевтичні процедури чи лікувальний масаж, заняття на окремі групи м’язів.

Також обов’язково потрібно скорегувати харчування дитини: зменшити кількість швидких вуглеводів, солодких та жирних страв.

Станислав Погорилов
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини