RU

Сьогодні Землю накриє потужна магнітна буря

22.08.2013, 11:52
Сьогодні Землю накриє потужна магнітна буря - Фото
Сонце викидає плазму в періоди максимальної активності (фото - ЕРА)
Гігантська хмара плазми, що рухається у бік Землі зі швидкістю приблизно 3,3 мільйона кілометрів на годину, 22-23 серпня може досягти планети і спровокувати серйозні геомагнітні коливання на ній. Нинішнє явище вважається унікальним тому, що в більшості випадків плазма, яка покинула Сонце при корональних викидах, проходить повз Землю.

У NASA наголосили, що про ризик масових аварій не йдеться. Але астрофізики кажуть, що коли хмара заряджених частинок досягне планети, вона може викликати порушення в роботі супутникового обладнання. Магнітна буря здатна також негативно вплинути на здоров'я метеочутливих людей, людей з хронічними захворюваннями, літніх людей, дітей і тих, хто схильний до суїцидальних настроїв.

Вчені констатують: цей спалах пов'язаний з впливом корональної діри (область з підвищеною швидкістю сонячного вітру), яка з'явилася на Сонці на початку червня. До теперішнього часу швидкість сонячного вітру досягла 600 кілометрів на секунду.

Як відомо, в періоди максимуму активності на Сонці значно частіше відбуваються спалахи, з'являються "корональні дірки" і викиди плазми, які стають причиною магнітних бур на Землі.

За матеріалами ЗМІ
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини