RU

Смертельно хворі кияни принесли Богатирьовій граблі

11.04.2012, 17:18
Смертельно хворі кияни принесли Богатирьовій граблі - Фото
Пацієнти закликають Богатирьову не наступати на ті ж граблі, на які наступили її попередники

У середу група пацієнтів зі смертельно небезпечними хворобами принесла до Міністерства охорони здоров'я України письмове звернення до його голови Раїси Богатирьової. Також кияни принесли міністрові граблі.

"Керівництво міністерства може наступити на ті ж граблі, що і їх попередники, затягуючи тендери на закупівлю ліків, адже б'ють ці граблі по ним ... На граблях зазначено дві дати: 20 квітня - крайній термін, коли мають бути оголошені тендери, і 31 серпня - термін, коли всі ліки мають надійти в лікарні ", - повідомили ЛІГАБізнесІнформ в секретаріаті ЮКАБ (дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні), що представляє інтереси пацієнтів.

В ЮКАБ підкреслили, що зазвичай тендери на закупівлю ліків оголошуються в травні, а результати торгів оголошують в грудні, відповідно, медпрепарати починають надходити до пацієнтів тільки в січні - лютому наступного року, тобто, з запізненням в середньому на 12-13 місяців. Багато хворих просто не доживають до цього моменту.

"Ситуація з затягуванням тендерів і зміною міністра навесні, перед їх проведенням, не нова. Кожен рік ми стикаємося з цією проблемою, коли через корупцію в МОЗ гинуть і стають інвалідами як дорослі, так, на жаль, і діти", - стверджує Олександр Шміло, голова Всеукраїнського товариства гемофілії, хворий на гемофілію.

У загальній складності звернення до Богатирьової підписали шість організацій, у тому числі БФ Дорадча рада спільнот з питань доступу до лікування в Україні, фонд розвитку України, Опікунська рада Центру дитячої онкогематології та трансплантації кісткового мозку Національної дитячої спеціалізованої лікарні МОЗ ОХМАТДИТ.

У прес-службі МОЗ ЛІГАБізнесІнформ повідомили, що процедуру проведення тендерних закупівель міністерство почало в січні 2012 року. Розкриття результатів торгів з програми лікування хворих на гемофілію заплановано на 10 травня, з програми боротьби з онкозахворюваннями - на 17,18,21,22 і 23 травня. "Також за цими програмами залишки від необхідності 2012 року в регіонах зараз складають: онкологія - 37,5%, онкогематологія - 56%, гемофілія - ​​54,67%", - йдеться в повідомленні. За програмою з профілактики та лікування СНІДу зараз готується техзавдання, яке буде надано на розгляд комітету з конкурсних торгів МОЗ, після чого оголосять дату проведення закупівель препаратів.

Нагадаємо, зараз зі смертельно-небезпечними хворобами в Україні живе 1,5 млн. осіб, серед яких близько 10 тис. дітей.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини