Симптоми у хворих на коронавірус проявляються в середньому на шостий день

10.03.2020, 10:40
Симптоми у хворих на коронавірус проявляються в середньому на шостий день - Фото
Вірус SARS-CoV-2, який викликає захворювання КОВІД-19 (ілюстрація - NEXU)

Середній інкубаційний період коронавірусу SARS-CoV-2, який викликає у людини захворювання коронавірусом COVID-19, становить трохи більше п'яти днів. Результати нового дослідження фахівців Університету Джона Гопкінса опубліковані в журналі Annals of Internal Medicine, коротко про них пише ScienceAlert.

Підпишіться на наші новини в Telegram: перевірені факти, тільки важливе

Команда медиків вивчила 181 випадок COVID-19 за межами провінції Хубей у КНР до 24 лютого. Була створена модель, що демонструє розподіл інкубаційного періоду - часу між інфікуванням і першими явними симптомами.

З'ясувалося, що у <2,5% заражених симптоми проявляються за 2,2 доби, а передбачуваний середній інкубаційний період - 5,1 доби. У 97,5% інфікованих симптоми проявилися протягом 11,5 днів.

Читайте також: В Італії вводять карантин у всій країні

"Ґрунтуючись на аналізі загальнодоступних даних, рекомендація для моніторингу/карантину протягом 14 днів є розумною. Хоча з цим періодом деякі випадки будуть пропущені в довгостроковій перспективі", - пишуть епідеміологи, хоча були повідомлення про інкубаційні періоди до 19 і навіть 24 днів.

Вони підрахували, що на кожні 10 000 осіб під карантином приблизно у 101 розвинулися симптоми після закінчення 14-денного періоду.

"Поки не буде розроблена вакцина, кращий спосіб боротьби з вірусом - зберігати спокій, мити руки (протягом 20 секунд!), а якщо відчули себе погано - залишайтеся вдома", - резюмували вчені.

Читайте також: Коронавірус, ймовірно, пошириться Україною, але панікувати не варто - ВООЗ

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини

СпецпроектПогружение в Бабий Яр и цифровой двойник Киева. Как украинские айтишники сохраняют историю