RU

Шведські вчені заявили про безопераційне лікування апендициту

01.10.2012, 14:53
Шведські вчені заявили про безопераційне лікування апендициту - Фото
Гетеборзький університет (фото - wikimedia.org)
Дослідники з найбільшого вузу Скандинавії стверджують, що що вісім з десяти випадків апендициту можна вилікувати за допомогою антибіотиків, відмовившись від операції з видалення апендикса, пише The Telegraph.

За словами Джанетт Ханссон з Гетеборзького університету (Швеція), лікарська терапія ефективна не менш хірургічного втручання. Експерт проаналізувала два клінічних дослідження, в яких описувалися випадки гострого апендициту у дорослих. Одна група пацієнтів приймала тільки антибіотики, а друга перенесла операцію разом з медикаментозним лікуванням.

З'ясувалося, що ризик повторного виникнення гострого апендициту протягом року після лікування для групи, яка приймала антибіотики, становив 10-15%. Вдруге ліки не завжди спрацьовували, тому лікарі змушені були видаляти апендикс.

"У деяких випадках операція - єдиний варіант для пацієнта, чий стан вкрай важкий. Але в 80% випадків проблему можна вирішити за допомогою антибіотиків. І потім, лікарська терапія зв'язується з меншою кількістю ускладнень порівняно з операцією", - прокоментувала результати дослідження Ханссон.

За матеріалами MEDdaily 
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини