RU

Процедура видачі опіоїдних анальгетиків спрощена

15.05.2013, 14:22
Процедура видачі опіоїдних анальгетиків спрощена - Фото
707a81360a3036328175a138155924f2.jpg
Уряд спростив процедуру видачі 197 найменувань опіоїдних анальгетиків для тяжкохворих пацієнтів з больовим синдромом. Відповідну постанову Кабінет міністрів прийняв у понеділок, 13 травня, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

Згідно з постановою, призначення необхідного препарату або збільшення дозування здійснюватиме  лікар, а не комісія лікарів. Також постанова передбачає можливість зберігання вдома 15-денного запасу опіоїдних анальгетиків, необхідних для знеболювання при наданні паліативної та хоспісної допомоги.

За словами голови Державної служби України з контролю за наркотиками Володимира Тимошенка, сьогодні в Україні більше 100 тисяч тяжкохворих пацієнтів з больовим синдромом, яким необхідно постійно приймати сильні знеболюючі.

Постанова набирає чинності з моменту його опублікування. Однак, зазначив Тимошенко, документом передбачається три місяці для того, щоб підготувати і прийняти необхідні підзаконні акти.

"Виконання цієї постанови стосується всіх міністерств і відомств. Згідно з документом, всім відомствам необхідно привести у тримісячний строк всі нормативні акти, які є підзаконними, тобто накази Міністерства охорони здоров'я, Держслужби з контролю за наркотиками, МВС і так далі. Але в постанові є юридична норма, згідно якої при вступі документа в силу слід користуватися нормами цієї постанови як документа вищої юридичної сили ", - сказав він.

На сайті Кабміну постанова ще не опублікована.

Опіоїдні анальгетики - препарати центральної дії, які використовуються при сильному больовому синдромі. Надають специфічний вплив на центральну нервову систему. До них зараховують такі препарати як трамадол, морфін, фентаніл, кодеїн, омнопон, промедол, пентазоцин, буторфанол.

За деякими даними, на сьогодні менше 10% невиліковних хворих можуть отримувати адекватну паліативну допомогу в закладах охорони здоров'я. Більшість же таких людей помирають вдома, страждаючи від болю, депресії та інших симптомів хвороби, відсутність необхідного знеболення, належного догляду та соціально-психологічної допомоги. У МОЗ переконані, що в першу чергу потрібно вирішити проблему доступності знеболювальних препаратів для паліативних пацієнтів, що лікуються вдома. У тому числі це стосується опіоїдних анальгетиків.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини