RU

Проміжними носіями коронавірусу можуть бути домашні тварини - МОЗ

27.02.2020, 09:20
Проміжними носіями коронавірусу можуть бути домашні тварини - МОЗ - Фото
Коронавірус COVID-19 під мікроскопом (фото - прес-служба NIAID)

Проміжними тваринами-носіями коронавірусу COVID-19 можуть бути домашні, дикі або одомашнені дикі тварини, яких ще не ідентифікували вірусологи. Про це пише прес-служба Міністерства охорони здоров'я.

Медики наголошують: найбільш ймовірні природні резервуари для цього вірусу - кажани. Але вважається, що патоген подолав видовий бар'єр для людини від іншої проміжної тварини-господаря.

Дивіться відео: "Ми вас повернемо". Зеленський зателефонував дівчині з собачкою, що залишилася в Ухані

МОЗ також пише, що коронавіруси загалом дуже стабільні в замороженому стані: можуть виживати до двох років при -20°C. Наприклад, при 4°C MERS-CoV (викликає Близькосхідний респіраторний синдром) може залишатися життєздатним до 72 год.

ПРИМІТКА. Строго кажучи, COVID-19 - не вірус; так називається потенційно тяжка гостра респіраторна коронавірусна інфекція. Яку викликає вірус SARS-CoV-2 (спочатку називався 2019 nCoV).

Однак коронавіруси чутливі до температури приготування їжі (70°C), тому слід уникати вживання сирих або недоварених продуктів тваринного походження, а з сирим м'ясом, сирим молоком або сирими органами тварин слід поводитися обережно, щоб уникнути перехресного забруднення сирої їжі.

Досліди з SARS-CoV (викликає Важкий гострий респіраторний синдром, SARS) і MERS-CoV показують, що вони зберігаються на поверхнях декілька днів у залежності від комбінації параметрів: температури, вологості й освітленості.

Їх можна знищити найбільш вживаними методами очищення і дезінфекції, "і поки немає ніяких ознак того, що SARS-Cov-2 поводить себе по-іншому", резюмують медики.

Читайте колонку: Перші жертви коронавірусу в Україні. Дурні - перші в групі ризику

Анастасия Красенец
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини