RU

Прийнято закон про примусову ізоляцію хворих на туберкульоз

22.03.2012, 12:53
Прийнято закон про примусову ізоляцію хворих на туберкульоз - Фото
Туберкульозних хворих тепер мають право примусово ізолювати
Верховна Рада ухвалила в цілому Закон про внесення змін до Закону "Про боротьбу з туберкульозом". Документ визначає необхідність ведення єдиного загальнодержавного реєстру хворих. У статті 14 визначається процедура обов'язкової ізоляції хворих на туберкульоз людей за рішенням суду.

За прийняття документа, розробленого за сприяння Фонду Рината Ахметова "Розвиток України", сьогодні проголосували 356 народних обранців, передає Інтерфакс-Україна.

Голова профільного комітету ВР Татяна Бахтєєва повідомила, що законом розширено контингент осіб, які підлягають профілактичним медоглядам, і ставиться вимога щодо проведення відповідних оглядів дітей у віці до 18 років.

Закон також забороняє відвідування навчальних закладів особам з активною формою туберкульозу, передбачає організацію навчання таких хворих в спеціальному порядку.

Витрати на реалізацію прийнятого закону орієнтовно оцінюють в 150 млн. грн. на рік. Спочатку для поліпшення матеріально-технічної бази державних і комунальних протитуберкульозних медзакладів необхідно виділити близько 200 млн. грн.

Нагадаємо, 24 березня відзначається Всесвітній день боротьби з туберкульозом. Загальнодержавна програма протидії захворюванню на 2012-2016 рр. передбачає виділення на заходи з боротьбою з недугою близько 2,7 млрд. грн. За даними МОЗ, в 2011 році на туберкульоз захворіли 30,7 тис. українців. Епідемія туберкульозу в країні оголошена з 1995 року.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини