RU

ПЛР-тест на COVID-19 – коли робити? p

24.03.2021, 10:00
ПЛР-тест на COVID-19 – коли робити? - Фото
вакцина препарат лекарство исследование медицина корона вирус Ed Lilly

На правах реклами

Коронавірусна хвороба залишається найбільш грізною респіраторною інфекцією у світі. Лише в Україні захворіло понад 1.1 мільйона людей. Коронавірус поширюється повітряно-крапельним шляхом – разом з великодисперсними частинками слизу або слини, які виділяються при розмові, кашлі чи чханні людей з наявними симптомами COVID-19. Одна людина з ознаками коронавірусної інфекції може заразити в середньому від 2 до 3 контактних. Це невелика цифра у порівняні з кором, контагіозність якого вища, і можливість заразитись є майже у 18 людей. Проте недотримання правил соціального дистанціонування, відмова від носіння захисник масок та невиконання простих правил гігієни сприяють стрімкому поширенню інфекції. Для стримування поширення SARS-CoV-2 необхідно знати симптоми цього захворювання. Отож, за наявності яких ознак потрібен тест на COVID 19?

Симптоми коронавірусної інфекції?

Найпоширенішими симптомами є:

 • підвищена температура тіла або лихоманка
 • сухий кашель
 • загальна слабкість

Ці симптоми з’являються через 5-7 днів після інфікування. Період до появи клінічної картини називається інкубаційним. В цей час вірус створює мільйони своїх копій в нашому організмі.  З появою перших проявів хвороби людина стає заразною для інших, тобто вірус виривається назовні.

Окрім вищеописаних симптомів, що зустрічаються у переважної більшості хворих, можливі також й інші прояви хвороби, такі як:

 • головний біль
 • біль у м’язах та суглобах
 • біль у горлі
 • діарея
 • втрата нюху та смаку
 • кон’юнктивіт
 • шкірні висипання
 • утруднене дихання

Виникає питання: але ж ці прояви зустрічаються і при інших гострих респіраторних захворюваннях? Дійсно, симптоми не є специфічними. Таку клінічну картину спостерігають при захворюваннях, викликаних вірусами парагрипу, респіраторно-синцитіальним вірусом, риновірусом та іншими. Тому клінічна  диференціація коронавірусу є складною. У цьому випадку "золотим стандартом" є ПЛР тест на COVID-19. Він дає змогу підтвердити діагноз коронавірусної хвороби. Пацієнтів з підтвердженим діагнозом ізолюють та ведуть згідно прийнятих протоколів надання медичної допомоги відповідно до стану хворого.

Де зробити тест на коронавірус в Києві?

При появі симптомів не зволікайте та зверніться до свого сімейного лікаря. Потрібен швидкий та якісний аналіз на COVID-19? Здати ПЛР-тест на коронавірус в Києві можна в сучасній лабораторії МЕДІЛАБС. Забір матеріалу з ротоглотки проводиться кваліфікованим персоналом з дотриманням усіх протиепідемічних заходів. Лабораторія видає результат вже через 5 годин, за вимогою перекладає його на англійську мову та вносить в базу даних за програмою "Дій Вдома".

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини