RU

Пити мало алкоголю так само шкідливо, як багато, - вчені

20.07.2012, 13:59
Пити мало алкоголю так само шкідливо, як багато, - вчені - Фото
c9ce13b9595766df278197a8ab4d00cd.jpg
Помірне споживання алкоголю підвищує ризик деменції (придбане слабоумство) точно так само, як і алкоголізм, попереджають експерти з дослідницького інституту охорони здоров'я в Сан-Франциско, передає ВВС.

Свої висновки дослідники зробили на підставі вивчення стану здоров'я 1300 дорослих добровольців протягом 20 років. Ризик незначних когнітивних порушень і недоумства у цих людей підвищувався прямо пропорційно кількості випитого. Прогнози були невтішними і для тих, хто від вживання спиртного утримувався, але в якийсь період часу все-таки починав пити.

Під "помірним споживанням" вчені мали на увазі 7-14 одиниць алкоголю в тиждень. Навіть така кількість не була "безпечною зоною", що гарантує захист від проблем з пам'яттю і роботою мозку.

За словами експерта Тіни Хоан з дослідницького інституту охорони здоров'я в Сан-Франциско, з віком мозок людини може ставати більш сприйнятливим до дії алкоголю. "Тому, можливо, рекомендації для літніх людей варто зробити більш жорсткими. Одночасно із цим, з відхиленнями в роботі мозку можуть бути пов'язані причини начебто стресу, які спочатку штовхають людей до алкоголю", - вважає лікар Хоан.

Як пише MedDaily, в ході іншого дослідження, в якому було задіяно 5075 добровольців, американські вчені встановили, що у людей, які серйозно напиваються хоча б раз на місяць, частіше з'являлися проблеми зі здоров'ям. А випиваючи велику кількість спиртного два рази на тиждень, людина вдвічі підвищула ризик розвитку деменції. Справа в тому, що алкоголь здатен збільшувати показники холестерину і тиску, що веде до пошкодження судин, які підживлюють мозок. Все це виливається в судинну деменцію (атеросклероз судин головного мозку).
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини