RU

Перинатальні технології: Україна буде виховувати хороших батьків

14.03.2012, 17:04
Перинатальні технології: Україна буде виховувати хороших батьків - Фото
Фото: EPA
При клініко-діагностичних центрах Дніпропетровської області створили школи, що готують з майбутніх тат примірних глав сімейств. Чоловіків вчать відповідати за дитяче життя й здоров'я, піклуючись і про соціальне благополуччя свого чада.

При цьому всі пологові заклади області вже мають статус "лікарень, доброзичливих до дитини". Як стверджують в облдержадміністрації, породіллям ці лікарні забезпечують всебічну підтримку, в тому числі, в налагодженні грудного вигодовування.

Чиновники звітують, що в останні роки завдяки проекту "Здоров'я матері та дитини" (реалізується з 2005 року) кількість ускладнених пологів і поява на світ дітей з вродженими патологіями зменшилася вдвічі. Проект орієнтований на впровадження перинатальних технологій. Спочатку для навчання українців перинатальним методикам в регіональні медичні заклади запрошували іноземних тренерів, тепер вітчизняні лікарі читають лекції майбутнім батькам по поведінці в околородовой період самі.

Разом з тим в області стали дуже популярними пологи партнерські: народження дітей у присутності їх батьків складає більше 70% від загальної кількості пологів.

За даними Дніпропетровської госмедакадеміі, в регіоні активно впроваджують і інший проект - "Нове життя - нова якість охорони материнства і дитинства". У його рамках до червня в Дніпропетровську планують відкрити перинатальний центр, розрахований майже на 90 ліжко-місць і чотири тисячі пологів на рік.

Намагаються лікарі впроваджувати й методику виходжування недоношених дітей методом "мама - кенгуру", суть якої - у максимально тісному контакті шкіри батьків і дитини. Мати і батько не розлучаються з малюком 24 години на добу, і по черзі зігрівають його своїм теплом.

Дніпропетровська область - не єдиний регіон, де розвиток перинатальних технологій намагаються поставити на широку ногу. Приміром, у Сумській області в рамках модернізації системи охорони здоров'я, родопомічні заклади показують непогані результати: за 2011 рік показники грудного вигодовування малюків тут склали майже 75%. Сучасні перинатальні центри планують облаштувати й у Донецькому регіоні, де, до речі, родопомічні заклади працюють вже не перший десяток років.

По суті, перинатальні методики для України, які останнім часом популяризують регіональні влади і Міністерство охорони здоров'я - не така вже новинка. Практика тісного контакту матері з новонародженим і спільні пологи перейшли з розряду фантастики в сферу повсякденного ще наприкінці 90-х - початку 2000-х. У минулому залишилися годування дітей по годинах, щоденне зважування і туге сповивання малюків. Якщо вірити лікарям, то можна сміливо відмовлятися і від обробки дітей дезінфікуючими засобами, оскільки це порушує природну післяпологову течію, лактацію й погано впливає на психіку немовлят.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини