RU

Офіси з відкритим плануванням шкідливі для здоров'я, - вчені

28.05.2013, 13:55
Офіси з відкритим плануванням шкідливі для здоров'я, - вчені - Фото
Фото: ЕРА
Офісні приміщення, в яких персонал перебуває в єдиному робочому просторі, негативно впливають на здоров'я співробітників. Про це свідчить дослідження вчених з Данії, результати якого опубліковані в журналі Scandinavian Journal of Work, Environment and Health.

Виявляється, в середньому співробітники офісів з вільним плануванням перебувають на лікарняному на 62% довше, ніж ті, чий робочий простір розділено на окремі кабінети.

При цьому показник захворюваності залежить від кількості людей, що працюють разом. Наприклад, якщо робочий простір ділять дві людини, тривалість їх перебування на лікарняному вдвічі більше, ніж було б, якби кожен з них працював би в окремому кабінеті. В офісах, де разом працюють від 3 до 6 осіб, цей показник трохи менше - 36%. І, нарешті, найгірше справи йдуть з офісами, де одночасно знаходиться більше шести осіб - там показник збільшується на 62%.

Такі результати автори роботи пояснюють тим, що відкриті робочі простори дозволяють легше поширюватися патогенним мікроорганізмам. Крім того, перебування в колективі додає стресове навантаження на організм, знижує активність імунної системи, роблячи організми співробітників більш уразливими для інфекцій.

Дослідження було засноване на даних загальнонаціонального обстеження жителів Данії у віці від 18 до 59 років. Були вивчено здоров'я і самопочуття 2403 співробітників різних типів офісів.

Джерела
: Медпортал, sjweh.fi

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини