RU

Обов'язкове медстрахування введуть не раніше 2014-го, - Бахтєєва

26.09.2012, 16:14
Обов'язкове медстрахування введуть не раніше 2014-го, - Бахтєєва - Фото
Тетяна Бахтеєва
Загальнообов'язкове державне медичне страхування може бути запроваджене в Україні не раніше 2014 року. Так вважає голова парламентського комітету з питань охорони здоров'я, народний депутат Тетяна Бахтеєєва, передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ.

"Це може бути 2014 рік. 2013 рік - це ще рік підготовки, вивчення. Я думаю, що ми сьогодні вже почнемо працювати над новим законом", - сказала вона. За словами Бахтєєвої, новий законопроект, швидше за все, буде розглядати вже парламент наступного скликання.

Голова профільного парламентського комітету вважає найоптимальнішою моделлю державного медичного страхування систему, яка використовується в Молдові та Франції. Суть її полягає в тому, що створюється окремий державний фонд і громадяни роблять в нього певні відрахування. "Я б запропонувала 3% від заробітної плати", - сказала вона.

За словами Бахтєєвої, дані кошти можуть бути використані на медичну допомогу застрахованим, ремонт лікарень, закупівлю обладнання, зарплату лікарям. При цьому держава виділяє кошти з бюджету на обслуговування тих громадян, які не застраховані. Приміром, дороге медичне обслуговування можна буде покрити тільки зі страхових фондів, а екстрена медична допомога буде доступна за рахунок держбюджету.

Нагадаємо, нещодавно київська влада заявила про намір вже в 2012 році ввести загальнообов'язкове медстрахування в столиці. Орієнтуються чиновники на приклад Москви, де воно діє ще з 1992 року. У страхової медицини в Україні є противники, серед яких колишній міністр охорони здоров'я України Юрій Гайдаєв. "Прихильники страхової медицини радять Україні брати приклад з Росії, де медичне страхування почало впроваджуватися ще в кінці 90-х. Але насправді там все не так добре, як здається ... У глибинці там досі існують великі проблеми ... Так що, страхова медицина - далеко не панацея. У тих же Штатах більшість жителів як і раніше не застраховані", - вважає колишній голова МОЗ.

Досьє на Тетяну Бахтєєву
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини