RU

Нове слово у світовій медицині: Євросоюз дозволив генну терапію

09.08.2012, 14:45
Нове слово у світовій медицині: Євросоюз дозволив генну терапію - Фото
Фото: ЕРА
Європейський союз вперше дозволив використовувати для лікування людей генну терапію. Як повідомляє ТСН, новий тип ліків насамперед випробують на собі хворі, які живуть з постійною загрозою панкреатиту.

Це дуже рідкісна хвороба: таких людей налічується всього декілька на мільйон. Пошкоджений ген в їх організмі заважає виводити з плазми крові частки жиру. За допомогою безпечного вірусу пацієнтам введуть здоровий ген, який замінить пошкоджений - і, як очікується, організм зможе заробити нормально.

Якщо лікування буде успішним, виробники препарату збираються завоювати заокеанські ринки.

До теперішнього часу, повідомляє ТСН, генну терапію застосовували лише в Китаї - для лікування ракових хворих. Разом з тим за даними інших ЗМІ, в 2009 році генотерапію успішно застосували для поліпшення стану ВІЛ і важким комбінованим імунодефіцитом. Результати цього експерименту, проведеного групою учених з Каліфорнійського університету (Лос-Анджелес) на 74 пацієнтах, були опубліковані в журналі Nature Medicine.

Не так давно американські фахівці з Університету Флориди заявили, що розробили і успішно випробували на пацюках генний препарат проти епілепсії. З'ясувалося, що ліки значно знижують тривалість та інтенсивність нападів - завдяки тому, що підвищує рівень соматостатину в мозку. Перед початком експериментів на людях вчені планують провести ряд додаткових досліджень.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини