RU

Нова очільниця МОЗ висловилася про медичний канабіс

16.09.2019, 16:59
Нова очільниця МОЗ висловилася про медичний канабіс - Фото
Зоряна Скалецька (Фото: скриншот відео/Радіо Свобода)

Пацієнти з тяжкими захворюваннями повинні мати право на доступ до медичних препаратів, які містять у своєму складі медичний канабіс. Про це заявила міністр охорони здоров'я Зоряна Скалецька, передає Укрінформ.

"Є пацієнти, які потребують доступу до медичних препаратів, які містять у собі складову медичного канабісу та є ефективними і результативними в знятті симптомів... Пацієнти в Україні мають право на доступ до препаратів, що містять складові медичного канабісу. Ми будемо робити це крок за кроком", - сказала Скалецька.

Відзначається, що в лікуванні препаратами, що містять медичний канабіс мають потребу близько двох мільйонів українців. Зокрема, більше 20 000 дітей із фармрезістентними формами епілепсії (не піддається лікуванню існуючими препаратами), сотні тисяч онкохворих, більше 100 тис. паліативних пацієнтів та десятки тисяч ветеранів війни з посттравматичним стресовим розладом.

Лікувальні властивості канабісу офіційно визнані. Ліки на його основі дозволені в 44 країнах, зокрема в країнах ЄС.

В Україні чинне законодавство не дозволяє досліджувати канабіс і його похідні та використовувати для лікування - ці речовини входять до списків наркотичних і психотропних, обіг яких заборонено в нашій країні.

Читайте також: Супрун: За відсутність медичного канабісу дякуйте Авакову

Елена Деревянко
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини