RU

Мозок не має терміну придатності і може жити 160 років, - вчені

27.02.2013, 10:28
Мозок не має терміну придатності і може жити 160 років, - вчені - Фото
Фото: ЕРА
Клітини мозку - нейрони (нервові клітини) - можуть жити вдвічі довше, ніж сам організм. Більш того, як припускають вчені, вони не мають терміну придатності, і якщо тривалість життя збільшити, наприклад, до 160 років, нейрони будуть продовжувати функціонувати. Це відкриття, зроблене італійськими вченими, стало ще одним кроком до розгадки секрету довголіття, пише портал Live Science.

Дослідники з'ясували, що у мишей нейрони, імплантовані ембріонам щурів, жили в новому тілі набагато довше, ніж середня тривалість життя звичайної миші. Зазвичай миші живуть близько 18-ти місяців, а пацюки вдвічі довше. Щури з підсадженими клітинами не тільки без проблем дожили до старості, але і не мали ознак неврологічних проблем. Навіть після смерті щурів пересаджені їм нейрони продовжували жити. Якщо клітини мозку підсадити тваринам, які живуть ще довше, нейрони проживуть ще більше.

На думку доктора Лоренцо Маграссі з Університету Павії (північ Італії), у нейронів немає "терміну придатності", вони можуть прожити і 160 років, якщо тривалість життя вдасться збільшити до цього показника. І це при тому, що нейрони, на відміну від інших клітин, не піддаються постійному оновленню.

Джерело: MEDdaily

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини