RU

МОЗ спростувало дані про брак протитуберкульозних ліків

28.03.2012, 10:42
МОЗ спростувало дані про брак протитуберкульозних ліків - Фото
Медики кажуть, що браку медпрепаратів немає
Станом на 27 березня всі протитуберкульозні медичні заклади країни забезпечені достатньою кількістю препаратів I і II ряду, що дозволяє реалізовувати схеми лікування по всіх групах протитуберкульозних препаратів. Про це Держслужбу України з питань протидії ВІЛ/СНІДу та іншим соціально небезпечним захворювання поінформували головлікарі лікарень, які надають допомогу хворим на туберкульоз, а також Всеукраїнський центр контролю над туберкульозом Міністерства охорони здоров'я.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі МОЗ, поставки препаратів (рифампіцину, левофлоксацину, циклосерину) до медичних закладів тривають у відповідність із заявкою регіонів на 2011 рік.

Призначення препаратів II ряду, підкреслюють в міністерстві, у відповідність зі стандартом надання медичної допомоги хворим на хіміорезистентний туберкульоз, проводиться виключно за рішенням Центральної лікарської консультаційної комісії.

Нагадаємо, загальнодержавна п'ятирічна (на 2012-2016 рр.) програма протидії туберкульозу передбачає виділення на боротьбу із захворюванням 2,7 млрд. грн. Відповідний законопроект проходить останнє твердження в центральних органах виконавчої влади.

Минулого тижня парламент прийняв закон про примусове лікування туберкульозників. Документ передбачає навіть позбавлення волі хворих, які не хочуть лікуватися, за рішенням суду.

За офіційними даними МОЗ, в минулому році на туберкульоз захворіли 30,7 тис. українців. Епідемія в країні оголошена з 1995-го.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини