RU

МОЗ попередив, що 50% магазинної горілки може бути небезпечною

04.10.2012, 16:19
МОЗ попередив, що 50% магазинної горілки може бути небезпечною - Фото
У Чехії у вересні ввели заборону на продаж низки алкогольних продуктів (фото - ЕРА)
В Україні існує загроза масового отруєння низькоякісним спиртним через його низьку якість. 35-50% горілки продається нелегально, тобто, кожна друга пляшка алкоголю може бути джерелом хімічної загрози. Про це на прес-конференції в прес-центрі повідомив директор Українського медичного та моніторингового центру з алкоголю та наркотиків Міністерства охорони здоров'я України Анатолій Вієвський, повідомляє Інтерфакс-Україна.

За його словами, "фактично кожна друга чарка і кожна друга пляшка" горілки в Україні зроблені нелегально. Експерт навів приклад Чехії, де нещодавно було зафіксовано 26 випадків смерті внаслідок отруєння неякісним алкоголем. "Якщо в країні (Україні - ред.) нарешті не з'явиться затверджена державним документом алкогольна політика, то ті 26 летальних випадків, які має Чехія, можуть здатися порівняно з нашими наслідками практично нічим", - зазначив Вієвський.

Він висловив упевненість, що Україні необхідно прийняття концепції алкогольної політики на законодавчому рівні: "Без такого документа не врегулювати ціни, не врегулювати ринок алкоголю".

Нагадаємо, з 16 вересня продаж чеського алкоголю призупинила  Польща, з 19 вересня - Словаччина. Протягом декількох тижнів в Чехії від отруєння алкоголем, що містить метанол, померли вже 26 чоловік. Влада Чехії ввела повну заборону на продаж  алкогольних напоїв міцністю більше 20 градусів, але пізніше зняли обмеження, заборонивши до продажу лише напої, вироблені в 2012 році.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини