RU

МОЗ обіцяє безкоштовні ліки від гіпертонії в аптеках

17.07.2012, 12:16
МОЗ обіцяє безкоштовні ліки від гіпертонії в аптеках - Фото
4444189b086d69db0ddfea3e76b0edca.jpg
Ціни на ліки для гіпертоніків в Україні найближчим часом будуть знижені на 10-20%, а з 1 вересня люди, які страждають гіпертонією, будуть отримувати необхідні ліки безкоштовно. Про це заявив заступник міністра охорони здоров'я України Олександр Толстанов під час відвідування ряду аптек в Житомирській, Рівненській та Тернопільській областях.

Як передає Інтерфакс-Україна, Толстанов зазначив, що перед Міністерством охорони здоров'я поставлено завдання впровадити референтні ціни з подальшою реімбурсацією, тобто, компенсацією державою коштів, витрачених пацієнтами на ліки.

"У першу чергу ми зупинилися на ліках для гіпертоніків, тому що гіпертонічна хвороба не тільки одна з найпоширеніших серед українців, але й має дуже важкі наслідки", - зазначив Толстанов.

За його словами, в даний час проводиться підготовча робота, встановлюються референтні (середньоринкові) ціни на препарати для гіпертоніків. Очікується, що ціни на ліки гіпертонічної групи будуть знижені на 10-20%, залежно від конкретного препарату. А з 1 вересня 2012 року почнеться впровадження реімбурсації.

"Виділено сім формул, за якими синтезовано всі основні препарати для гіпертоніків. Всі ці препарати (більше 200 найменувань) увійшли в перелік ліків, на які сьогодні встановлюються референтні ціни. Згодом механізм працюватиме так: лікар виписує гіпертонікові ліки з цієї групи, той іде в аптеку з рецептом і отримує виписані ліки безкоштовно. А держава потім компенсує аптекам референтну вартість цих ліків ", - повідомив Толстанов.

На думку заступника міністра, механізм реімбурсації дозволить також контролювати вживання ліків: "Люди будуть купувати те, що прописав лікар, а не те, що в рекламі сказали. Але найголовніше - вони гарантовано отримають потрібні препарати".
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини