RU

МОЗ хоче знати всіх туберкульозників поіменно

21.03.2013, 16:22
МОЗ хоче знати всіх туберкульозників поіменно - Фото
eea543b33fb947b637e418bf259d6bff.jpg
Міністерство охорони здоров'я хоче створити електронний реєстр хворих на туберкульоз. Причому, як запевняють у відомстві Раїси Богатирьової, збір даних вже почався.

"Ми плануємо вже цього року зробити все, щоб електронний реєстр хворих на туберкульоз був створений. Є програмний документ та технічні ресурси. Іншого інструменту для контролю та ефективного використання ресурсів не існує", - цитує заступника міністра охорони здоров'я Олександра Толстанова  Свідомо.

"Було б ідеальним ввести єдиний реєстр всіх хворих в Україні. Але тут є два моменти. По-перше, безумовно, захист персональних даних. По-друге, згода самого пацієнта, яку одержати не так вже й просто", - додав чиновник.

У 2012 році від туберкульозу померло 199 киян, щорічно хвороба забирає життя близько восьми тисяч українців. За даними Держслужби з питань протидії ВІЛ/СНІД та іншим соціально небезпечним захворюванням, захворюваність на туберкульоз в минулому році склала 68 випадків на 100 тис. населення. Епідемія туберкульозу в країні оголошена з 1995 року.

Близько 5% населення планети взагалі несприйнятливі до збудника туберкульозу - паличці Коха, а решта 90% зберігають паличку у своєму організмі протягом життя, не проявляючи жодних симптомів і не представляючи небезпеки для оточуючих. Дрімаюча форма туберкульозу називається латентною. Носії латентної інфекції можуть захворіти активним туберкульозом з імовірністю 5% протягом життя. Якщо імунітет ослаблений, для того, щоб заразитися туберкульозом, достатньо проїхатися в громадському транспорті поруч із хворою людиною.

Незважаючи на те, що в останні роки в Україні спостерігається незначне зниження захворюваності, все більш поширеним стає мультирезистентний туберкульоз - тобто, стійкий до ліків.

Як повідомлялося раніше, 18 березня стартував Всеукраїнський тиждень боротьби з туберкульозом. У Києві в рамках тижня працює пересувний цифровий флюорограф - усі бажаючі зможуть безкоштовно перевіритися на туберкульоз.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини