RU

Люди, які народились восени, набагато довше живуть, - вчені

16.07.2012, 17:06
Люди, які народились восени, набагато довше живуть, - вчені - Фото
95ff1d5bc2e004700238ea21b8fa7b47.jpg
Діти, які  з'явилися на світ у вересні, жовтні і листопаді, мають набагато більші шанси відсвяткувати столітній ювілей, ніж народжені в інші місяці року. Про це заявили вчені з Чиказького університету Леонід і Наталія Гаврилови, пише Медпортал з посиланням на New Scientist.

На щорічному з'їзді Американського демографічного суспільства в Сан-Франциско дослідники представили свою роботу, яка підтверджує результати попередніх досліджень на тему довгожительства. Про одне з таких досліджень стало відомо в 2004 році, коли німецький вчений Олександр Лерчл з університету Якобс в Бремені, привів статистично достовірні дані про те, що люди, які народилися в період з жовтня по грудень, вмирають в більш старшому віці, ніж всі інші.

Гаврилови у своїй роботі зібрали і проаналізували інформацію про більш ніж 1,5 тис. осіб, які прожили сто і більше років. Всі вони народилися в США між 1880 і 1895 рр. Для порівняння збиралися також дані про братів, сестер і подружжя довгожителів. Родичі мали той же генетичний фон, що і довгожителі, жили в приблизно тих же умовах в період дитинства і дорослого життя.

В результаті з'ясувалося, що найбільша кількість довгожителів народилося в осінні місяці, найменше - у березні, травні та липні. Для того, щоб виключити ймовірність того, що на осінь приходився в ті роки пік народжуваності, автори провели відповідний аналіз, але не виявили сезонних коливань.

Автори висунули кілька гіпотез, що пояснюють феномен довгого життя народжених восени. Згідно з однією з них, такі немовлята мають значно менший ризик зараження сезонними, і в першу чергу літніми, інфекційними захворюваннями, що звичайно має негативні наслідки для здоров'я людини. Серед інших гіпотез - дефіцит вітамінів в раціоні матерів тих дітей, які народилися взимку, навесні чи влітку, а також вплив сезонних коливань гормонального фону.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини