RU

Лутковська виступила проти заборони абортів

25.04.2013, 17:01
Лутковська виступила проти заборони абортів - Фото
Валерія Лутковська
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Валерія Лутковська негативно ставиться до ініціативи заборони переривання вагітності.

Як передає кореспондент ЛІГАБізнесІнформ, Лутковська нагадала, що досвід заборони абортів в минулому нашої країни вже був за часів правління Сталіна. "Згодом ми мали досить велику кількість зруйнованих доль жінок, які все одно позбувалися небажаної дитини. Однак робили вони це підпільно, притому калічили собі і здоров'я, і ​​життя", - зазначила вона.

За словами омбудсмена, проблему переривання вагітності потрібно вирішувати не запровадженням кримінальної відповідальності за аборти, а спираючись на морально-етичні принципи. "По-перше, потрібно пояснювати жінці, що це щастя, коли у неї народжується дитина. По-друге, питання потрібно вирішувати з боку фінансово-економічного стану кожної конкретної сім'ї. Кожна жінка повинна бути впевнена в тому, що в разі народження дитини вона не залишиться без допомоги держави, вона зможе скористатися послугами якісної медицини та послугами дитячого садка", - підкреслила Лутковська.

Вона додала, що питання про заборону переривання вагітності як турботу про кількість населення не стоятиме взагалі.

Нагадаємо, раніше депутат-регіонал Віталій Журавский зареєстрував у Раді законопроект, що передбачає введення кримінальної відповідальності зза незаконне переривання вагітності. Також народні депутати Олександр Сич, Руслан Зелик та Руслан Марцінків (усі - з фракції Свобода) зареєстрували законопроект про заборону штучного переривання вагітності. Націоналісти мають намір вилучити з Цивільного кодексу статтю, яка допускає аборт за бажанням жінки, і вирішити його лише в трьох випадках: якщо вагітність несе загрозу життю матері, якщо у плода є патологія, несумісна з життям дитини після народження, якщо є "доведені в судовому порядку факти зачаття дитини в результаті згвалтування ".

Досьє на Валерію Лутковську
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини