RU

Лікарі не радять купувати готовий до вживання салат в пакетах

25.03.2013, 11:11
Лікарі не радять купувати готовий до вживання салат в пакетах - Фото
Миту зелень , яка продається, потрібно обов'язково мити
Салат, який продається в торгових мережах  - вимитий, нарізаний і розфасований в пакети, з точки зору розповсюдження кріптоспорідій (внутрішньоклітинні паразити; ефективних засобів для лікування криптоспоридіозу не існує) небезпечніше навіть готових котлет. Про це заявив професор Х'ю Пеннінгтон, грунтуючись на дослідженнях британського агентства з охорони здоров'я Health Protection Agency, пише The Telegraph.

Висновки епідеміологів шокують: у пакетах з вже нарізаним салатом знайдено бактерії, ліквідувати які можна лише за допомогою опромінення продукту.

Як приклад наводиться спалах інфекції, що сталася в травні в Англії і Шотландії. Тоді від зараженого шпинату постраждали приблизно 300 чоловік.

Відомо також, що епідемії, пов'язані з вживанням вже нарізаних листових овочів, відбувалися і в США. У минулому році харчової гігант Dole був змушений відкликати салат American Blend ("Американська суміш") в 10 штатах після того, як в ньому знайшли лістерії (збудники широкого спектру інфекцій). У Німеччині в 2011-му загинули 22 людини від E. Coli (кишкова паличка), ферма на півдні Гамбурга стала джерелом зараження понад 2000 осіб.

Прихильники здорового харчування опиняються у складній ситуації. Бактерії потрапляють на листові овочі прямо з грунту, а вбити патогени може найчастіше лише теплова обробка або сильні хімічні сполуки. Але тоді втрачається сенс приготування самого салату.

За словами медиків, купуючи вимитий салат, людина ризикує зіткнутися з криптоспоридіями, сальмонелою та лістеріями. Епідеміологи радять мити навіть вже митий і розфасований салат. З цієї ж причини лікарі скептично дивляться навіть на органічні продукти.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини