RU

Країни ЄС б'ють тривогу: антибіотики загрожують життю європейців

26.06.2012, 17:55
Країни ЄС б'ють тривогу: антибіотики загрожують життю європейців - Фото
e17b3181b3344476d1373894baa7c9da.jpg
Країни Європейського союзу виступають за скорочення використання антибіотиків та введення більш жорсткого контролю за якістю та безпекою ліків. Про це йшлося на черговому засіданні Ради міністрів ЄС з питань охорони здоров'я, яке відбулося 22 червня в Люксембурзі.

Як повідомили ЛІГАБізнесІнформ в прес-службі Гослекслужби України, загрозливих масштабів набуває в Європі статистика смертності від неефективності антибіотиків - 25 тисяч чоловік щорічно. Іншою проблемою є кількість вживання антибіотиків, яка постійно зростає, і поява на європейському ринку несертифікованих або підроблених медпрепаратів, надмірне використання яких представляє реальну загрозу життю громадян.

За результатами обговорення Рада міністрів ЄС погодилася з необхідністю скорочення використання антибіотиків, а також закликала учасників фармацевтичного ринку до активізації боротьби зі стійкістю до антибактеріальних препаратів (antimicrobial resistance).

У контексті можливих наслідків пандемії грипу, інфекційних захворювань і спалахів Е.соlі, зокрема, міністри обговорили можливість спільних закупівель вакцин та інших медпрепаратів для європейського ринку.

Крім того, було вирішено посилити контроль за якістю та безпекою ліків (фармаконагляд). Із цією метою найближчим часом буде завершено роботу над Директивою Європейської комісії з протидії фальсифікованим медпрепаратам. Як очікують європейські міністри, нові "правила гри" посилять контроль за безпекою лікарських засобів, а також допоможуть виявляти канали нелегальних медпрепаратів в Європу.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини