RU

Країни колишнього соцтабору - найбільш питущі в світі

02.04.2012, 17:34
Країни колишнього соцтабору - найбільш питущі в світі - Фото
cd27c0317898fc06de4b36f5879d53b5.jpg
Згідно з даними з останньої доповіді "Алкоголь в Європейському союзі" Всесвітньої організації охорони здоров'я, жителі Європи п'ють найбільше в світі. При цьому найбільша кількість любителів алкоголю проживає в Східній Європі, а балтійські країни ще й лідирують за кількістю смертності від алкоголізму.

В середньому щорічно житель Європи випиває 12,5 літрів чистого етилового спирту, що вдвічі перевищує середньосвітовий показник (6,1 л). Найбільш питущі країни ЄС - Чехія, Угорщина, Словаччина, Словенія, Румунія та Естонія.

Видання epl.ee повідомляє, що на кожного естонця на рік припадає 14,5 л алкоголю - на 2,5 л вище середнього показника по ЄС. Від спиртного залежні приблизно 8% естонських жінок і 31% чоловіків. За смертністю від алкоголю в ЄС лідирують Литва, Латвія й Естонія.

Що стосується всього світу, то, як уточнює МК Естонія, всупереч поширеному стереотипу, найбільш питущою експерти ВООЗ назвали не Росію, а Молдову. Середньостатистичний молдаванин вживає більше 18 л спирту на рік, а росіянин - майже 16 л.

Самим малопитущим регіоном ЄС експерти ВООЗ назвали північну Європу, де на душу населення припадає 10,4 л. Житель України в середньому щорічно випиває 15,6 л спиртного, поступаючись росіянам (15,76 л), угорцям (16,27 л), чехам (16,45 л) та лідерів рейтингу молдаванам.

Експерти ВООЗ відзначають, що в країнах Центральної та Східної Європи помітно погіршилися всі статистичні показники зі споживання алкоголю й зі смертей, викликаних алкоголізмом.

Нагадаємо, відповідно до лютневої доповіді ВООЗ, кожна п'ята людина в СНД помирає від хвороб, викликаних вживанням алкоголю.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини