RU

Коронавірус запатентовано: Схід обурений, в Україні задоволені

24.05.2013, 16:06
Коронавірус запатентовано: Схід обурений, в Україні задоволені - Фото
Коронавірус під мікроскопом (фото - ЕРА)
Заступник міністра охорони здоров'я Саудівської Аравії Зіяд Меміш вчора на Всесвітній асамблеї охорони здоров'я (вищий керівний орган ВООЗ) у Женеві заявив, що патентний захист на новий коронавірус (почав поширюватися по світу саме з Аравії) наклали за межами країни. Зразки вірусу вивезені голландськими вченими нібито без належного дозволу, повідомляє Bloomberg.

За словами міністра, вчені за межами Саудівської Аравії вже підписали контракти з компаніями з виробництва противірусних препаратів для створення діагностичних апаратів.

Держателем патенту виступають вірусологи з Медичного центру Еразма в Нідерландах Альберт Остерхаус і Рон Фушьє. Вони не приховують, що вже поділилися зразками вірусу з більш ніж 40 лабораторіями по всьому світу заради вивчення і ефективної боротьби з новим захворюванням. За словами Остерхаус, жодних угод з компаніями вони не підписували.

У Національній академії медичних наук України
ЛІГАБізнесІнформ повідомили, що якщо вірус виділяли не на території Саудівської Аравії, запатентований він законно.

"Це нечесно, якщо його запатентували, вивізши з Саудівської Аравії виділений у хворого вірус. Тому що за законами тієї країни ніхто не може робити діагностичні апарати, якщо вірус їм не належить. Я не знаю історію з вивезенням, але все законно, якщо його взяли від хворого вже не в Саудівській Аравії. Але Саудівська Аравія, до речі, не зробила б сама діагностичну систему - це точно", - розповіла кореспонденту
ЛІГАБізнесІнформ завідуюча відділом Інституту епідеміології та інфекційних захворювань НАМН України Алла Мироненко.

За її словами, віруси патентуються для того, щоб можна було створювати вакцини. "Якщо говорити про віруси грипу - то тільки з метою створення вакцини. По грипу ми зобов'язані ділитися вірусами зі світовими центрами. Якщо, наприклад, вірус вперше виявляється в Україні, то наша країна довго б мучилася, якби захотіла створити вакцину. Тому і потрібно ділитися вірусами. Після отримання патенту це (вірус, - ред.) вже матеріальний об'єкт, який ти можеш використовувати для створення вакцини. Вакцину можна зробити, скажімо, якщо знайшли, на чому вирощувати цей вірус", - сказала Мироненко.

Нагадаємо, новий різновид коронавірусу вперше виявили у 2012 році в Саудівській Аравії. Цей штам раніше не виявлявся ні в людей, ні у тварин. Офіційно підтверджено випадки захворювання в Саудівській Аравії, Йорданії, Великобританії, Франції та Німеччині. Є припущення, що новий вірус служить причиною виникнення багатьох хвороб, починаючи від нежиті і закінчуючи атиповою пневмонією.

<a href="http://liga.net/">Источник</

Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини