RU

Карпачова закликала Януковича зробити лікування раку доступним

23.04.2012, 11:43
Карпачова закликала Януковича зробити лікування раку доступним - Фото
Ніна Карпачова
Уповноважений Верховної Ради з прав людини Ніна Карпачова передала подання Президенту України  Віктору Януковичу, де висловила стурбованість тим, що фактична вартість лікування раку грудей - найпоширенішого онкозахворювання жінок - робить його практично недоступним для пацієнток з низькими доходами.

Омбудсман наголосила, що кожні півгодини в Україні фіксується новий випадок цієї недуги, при цьому лише 30-40% жінок звертаються за допомогою на останній стадії хвороби. При своєчасному виявленні раку грудей можна лікувати понад 98% пацієнток. Карпачова послалася на звернення представників громадської організації Донна, які наполягають на розробці та прийнятті закону про профілактику і лікування передраку та раку молочної залози.

Уповноважений з прав людини запропонувала Януковичу дати доручення Кабміну спільно з представниками згаданої організації проаналізувати реалізацію загальнодержавної програми боротьби з онкозахворюваннями на період до 2016 року й вжити невідкладних заходів для забезпечення прав онкохворих жінок на доступну і якісну допомогу лікарів.

Нагадаємо, Ніна Карпачова займає пост омбудсмена з 1998 року. У 2012 році термін її повноважень закінчується. Процедура обрання Уповноваженого Верховної Ради з прав людини відбудеться в парламенті вже на цьому пленарному тижні.

Досьє на Ніну Карпачову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини