RU

Канадські лікарі почали готувати ліки з ГМО

10.05.2012, 15:35
Канадські лікарі почали готувати ліки з ГМО - Фото
Кислиця клубиносна (фото - budzdorov.16mb.com)
Дві різновиди ГМО з сімейства бобових - люпину мінливу й кислицю клубиносну - вчені ростять в колишній шахті Уайт-Пайна на глибині 250 футів. На ці рослини дослідники з компанії SubTerra (її засновник - канадська Prairie Plant Systems) покладають великі надії: з ГМО хочуть здобути фермент, здатний долати важкий комбінований імунодефіцит (англ. SCID), також відомий як синдром Хлопчика в міхурі, алімфоцітоз або синдром Глянцманна- Рінікера.

Як пише  ГМО обзор, сьогодні ця страшна хвороба вражає одного новонародженого з 100 тис. Імунна система дітей з SCID постійно перебуває під загрозою, через що вони змушені жити в стерильному середовищі - пластиковому міхурі.

Вчені модифікували бобові, щоб справити людський аналог ферменту, здатного лікувати алімфоцітоз. Сьогодні для боротьби з синдромом використовують бичачий фермент, який несе певний ризик захворювання коров'ячим сказом.

На думку президента фармацевтичної компанії Plantigen, співкерівник програми пересадки мультіорганов в Лондонському центрі медичних наук в Онтаріо Ентоні Джевнікера, генно-модифіковані рослини стануть чудовими помічниками в медицині, оскільки вони не мають вірусів тварин і нетоксичні.

Початкові випробування нових ліків з ГМО планують провести на рибі і мишах в університетах США та Канади. На пацієнтах продукт можуть перевірити вже через кілька років.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини