RU

Дворічна дівчинка з Англії засмагає в солярії 12 годин в день

25.05.2012, 16:55
Дворічна дівчинка з Англії засмагає в солярії 12 годин в день - Фото
Фото: Caters News Agency
Дворічна Ариша Шехзад з Бредфорда (Західний Йоркшир, Великобританія) страждає від рідкісного смертельного захворювання печінки. Дитині доводиться по 12 годин перебувати в солярії, щоб не померти. Від фатальних ушкоджень мозку дівчинку здатні врятувати тільки УФ-промені, пише MedDaily з посиланням на The Daily Mail.

Шехзад хворіє синдромом Криглера-Наджара, який спостерігається у менш 200 чоловік у всьому світі. Організму не вистачає печінкового ензиму, що виводить з червоних кров'яних клітин токсичне з'єднання білірубін. Якщо він накопичується, людина помирає. Ультрафіолет знижує концентрацію білірубіну, однак, коли хворій виповниться чотири роки, ефективність методу почне падати, оскільки шкіра буде товщати й пропускати менше світла.

Під штучним освітленням дівчинка часто перебуває вночі, через це режим її життя не відповідає нормі. Незабаром, вважають лікарі, сеанси терапії доведеться робити більш тривалими - від 16 годин на день.

Дієвий засіб вирішення проблеми - пересадка печінки. Лікарі планують визначити, чи зможе дитина перенести операцію. Відхилення у Аріші виявили відразу після її народження. Спочатку лікарі вважали, що у неї жовтяниця. Через кілька тижнів вдалося поставити справжній діагноз. На сьогодні показник білірубіну в дитини дорівнює 300 при нормі від 5 до 20. Якщо він перевищить 450, ризик серйозного ураження мозку зросте.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини