RU

Держава взялася за ціни на ліки для гіпертоніків

12.06.2012, 17:50
Держава взялася за ціни на ліки для гіпертоніків - Фото
Раїса Богатирьова. Фото: president.gov.ua
Пілотний проект стартував 1 червня, а з 1 вересня почне діяти механізм реімбурсації (система відшкодування вартості лікування для населення). Про це заявила міністр охорони здоров'я, віце-прем'єр-міністр Раїса Богатирьова в ході розширеного засідання колегії МОЗ у Вінниці в вівторок.

"Зараз, поки йде пілотний проект, ми повинні посилити його інформаційний супровід, повинні обговорювати його для того, щоб у підсумку визначитися: яку модель охорони здоров'я ми будемо розвивати... Чи будемо ми йти таким шляхом - державного регулювання, реімбурсації, або ж будемо впроваджувати медичне страхування", - цитує голову Міністерства охорони здоров'я Інтерфакс-Україна.

У свою чергу головний терапевт міністерства Василь Нетяженко зазначив, що створена спеціальна програма з інформаційного супроводу впровадження реімбурсації: "В кожному регіоні зроблений фільм з роз'яснювальною роботою, який буде демонструватися на екранах місцевого телебачення".

За словами лікаря, мета проекту - підвищення економічної доступності ліків для соціально незахищених людей, хворих на гіпертонічну хворобу. "На 46 мільйонів нашого населення 11 мільйонів страждають на гіпертонічну хворобу. Кожен рік ми реєструємо від 105 до 110 тисяч хворих з ішемічними атаками, інсультами. Ми реєструємо близько 50-55 тисяч хворих з гострим інфарктом міокарда. Летальність в цих групах хворих, на жаль, залишається високою", - сказав Нетяженко. Головний терапевт додав, що лише 63% гіпертоніків знають, що хворі й всього 40%, дізнавшись, починають лікуватися.

Нагадаємо, в квітні провідні вітчизняні фармвиробники підписали меморандум з Міністерством охорони здоров'я, зобов'язавшись до кінця 2012 року не підвищувати ціни на препарати гіпертонічної групи.

Досьє на Раїсу Богатирьову
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини