RU

Читання книг корисно для здоров'я, - вчені

28.08.2012, 17:58
Читання книг корисно для здоров'я, - вчені - Фото
5dc778dab68647c07c6e12ccccc2931a.jpg
Вчені з Оксфордського університету стверджують, що читання книг не можна віднести до категорії пасивного проведення часу. Читаючи книги з так званим добрим, позитивним змістом, людина тренує мозок, покращуючи психічне і фізичне здоров'я.

Як пише MedikForum, дане твердження вченим вдалося довести за допомогою МРТ-сканування. Виявилося, що якщо людина, наприклад, читає опис природних ландшафтів, звуків, запахів, смаків, в цей момент у неї задіюються ті ж ділянки мозку, які б активізувалися, якби він стикнувся з описаними в книзі явищами в реальності. Водночас, за словами дослідників, мозок не діє подібним чином, якщо людина дивиться телевізор або сидить за комп'ютером.

"Під час читання ви вправляєте весь мозок. Коли ми занурюємося в книгу, то робимо щось більше, ніж просто стежимо за сюжетом. Уявляючи, як з героями відбувається щось хороше, ми як би на уявному рівні проробляємо все те ж саме з самими собою" , - пояснив феномен професор Оксфордського університету Джон Стейн.

Нагадаємо, в 2009 році вчені з університету Суссекса довели, що шість хвилин читання знижують рівень стресу більш ніж на дві третини - набагато швидше, ніж прослуховування музики або піша прогулянка.
Якщо Ви помітили орфографічну помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter.

Комментарі

Останні новини